Oprogramowanie

Pliki: Opera Mini 5.1

przeczytasz w 2 min.

Opera Software przygotowała kolejną wersję przeglądarki przeznaczonej dla urządzeń mobilnych - Operę Mini 5.1.

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 » sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 » narzędzia CPU
 » benchmarki, testy
 » wszystko dla Windows
 » gry, poprawki, dodatki
 » multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 » zaproponuj dodanie pliku lub programu

Po czterech miesiącach od ostatniej większej aktualizacji doczekaliśmy się Opery Mini w nowej odsłonie. To dobra wiadomość aż dla 61 milionów osób na całym świecie - według dewelopera aż takim powodzeniem cieszy się jego "dziecko". 

Twórcy gwarantują, że czas ładowania stron w porównaniu do wersji 5.0 skrócił się od 5 do 10 %. Widać także efekty prac nad częścią kodu odpowiadającą za przewijanie stron - odbywa się ono szybciej, a przeglądarka ma znacznie mniejszą tendencję do 'zacinania' się podczas przesuwania kursora do docelowego punktu.

Warto również wspomnieć o wprowadzeniu technologii pozwalającej na kompresję, nawet do 90%, danych przed ich pobraniem z sieci. Pozwoli to na znaczne obniżenie kosztów korzystania ze zdalnego dostępu do sieci.

Aktualizacja ucieszy szczególnie właścicieli telefonów, które nie dysponują dużą ilością pamięci czy ekranem o rozdzielczości większej niż 200 pikseli (w pionie i poziomie). Przeglądarce zaimplementowano mechanizm, który wykrywa ilość pamięci oraz punktów na ekranie i decyduje, czy użyć standardowego interfejsu, czy uproszczonego, przystosowanego specjalnie do potrzeb tychże urządzeń.

Aby pobrać najnowszą wersję aplikacji należy odwiedzić z poziomu telefonu stronę www.m.opera.com. Nasze urządzenie zostanie automatycznie wykryte (przeglądarka jest obsługiwana przez ponad 3000 telefonów), a  instalacja ograniczy się do zaledwie kilku kliknięć. Plik możemy również pobrać z serwera opera.com na dysk zwykłego komputera.


Pobierz: Opera Mini 5.1Rozmiar pliku: - MB

Źródło: Opera Mini Blog

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Świetna przeglądarka dla dotykowego tel. Do zwykłego czwórka jest najlepsza :)
  • avatar
   daoskar
   0
   Przetestowana widać wzrost wydajności i szybkości wczytywania się stron w przeglądarce. Plusem jest przebudowany interfejs który jest dostępny out of the box ;)
   • avatar
    assistant
    0
    Dla symbiana lepsza ta Mobile 5.1 czy wersja dla Symbiana "10" ?
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jeszcze nie ma na android market, ale bardziej bym się ucieszył gdyby skończyli wreszcie wersje mobile dla androida.