Oprogramowanie

Pliki: Paint.NET - edytor grafiki o dużych możliwościach (wer. 3.5.8)

przeczytasz w 1 min.

Paint.Net to darmowy program do edycji grafiki i fotografii cyfrowej, który został stworzony przez studentów z Uniwersytetu Waszyngtońskiego z pomocą firmy Microsoft jako darmowy zamiennik programu MS Paint dołączonego do systemu Windows. Jednak, dzięki swoim funkcjom oraz zbiorem kilkuset wtyczek, może konkurować z takimi aplikacjami, jak Corel Paint Shop Pro czy GIMP.

 


Pobierz: Paint.NET 3.5.8
Rozmiar pliku: 3,5 MB

 

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

Paint.NET ma intuicyjny i innowacyjny interfejs użytkownika. Wyposażony jest w wiele przydatnych narzędzi znanych z programów komercyjnych, w skład których wchodzą: obsługa wartsw, nieograniczone cofanie, efekty specjalne, zaznaczanie magiczną różdżką, półprzezroczystość, antyaliasing, tworzenie gradientów, filtry, efekty i wiele innych.

Aktywna i wciąż poszerzająca się społeczność internetowa oferuje przyjazną pomoc, samouczki i wtyczki (architektura programu umożliwia pisanie wtyczek i rozszerzeń niezależnym deweloperom).

Aplikacja obsługuje następujące formaty plików: BMP, JPG, GIF, PNG, TIFF, TGA, DDS, własny PDN (dla grafiki wielowarstwowej) oraz wiele innych za pomocą rozszerzeń.

Paint.NET program działa wyłącznie na komputerach z systemem Windows. Program wymaga Microsoft .NET Framework 3.5 SP1, który automatycznie będzie zainstalowany, jeśli instalator go nie wykryje.

Więcej informacji o programie znajdziecie w naszym Poradniku.

 

Paint.NET

 

Więcej programów graficznych:

Źródło: getpaint.net

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lightning
  0
  Miałem go kiedyś zainstalowany, ale w ogóle do mnie nie przemówił - do prostych czynności wystarczy windowsowy Paint, a do choćby Gimpa (o Photoshopie nie wspominając) sporo mu brakuje.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Na kolana nie powala możliwościami, ale jako darmowa alternatywa dla systemowego PAINTa może być tolerowany jako jego zamiennik.

   Tyle, że tak naprawdę to nikt go nie używa. :)

   Bardziej zaawansowany użytkownik komputera mający chociażby ciut, ciut pojęcia o grafice czy fotografii i tak nigdy nie skorzysta z takiego śmiecia (!) ponieważ używając od lat Photoshop-a lub Lightroom-a nie będzie zachwycał się tego typu programikami.

   Bo i po co jak ma zainstalowanego giganta i poznał jego możliwości bo już używa go latami.

   Ci co nie mają pojecia o 'grafice' ani tym bardziej o fotografii - samo używanie aparatu cyfrowego nie oznacza automatycznie bycia fachowcem od fotografii - też używają gigantów z najwyższej półki jak Photoshop bo...wszyscy go używają.

   Ale dobrze zawsze jest zasygnalizować i wiedzieć, że jest i coś odmiennego.
   Nieprzydatne, ale chociaż za darmo.

   Taki program to jak TRĄD - dobrze wiedzieć, że jest coś takiego na świecie, ale najlepiej z daleko od tego. :)   • avatar
    Warmonger
    0
    Sprawdzę. Najczęściej używam Painta do przycinania obrazków, ale czasem brakuje mu zaawansowanych opcji edycji. Z kolei Gimp już potrzebuje chwili na uruchomienie i ustawienie okien w odpowiednich miejscach ;)