Oprogramowanie

Pliki: PCLinuxOS 2011.6 - stabilny i darmowy system operacyjny

przeczytasz w 1 min.

Do sieci trafiła kolejna wersja popularnej dystrybucji systemu PCLinuxOS 2011.6. Nowa odsłona została zoptymalizowana aby działać jak najlepiej przy odtwarzaniu różnego rodzaju plików multimedialnych.

W najnowszej wersji usprawniono obsługę Flash, zaktualizowano serwer X.Org 1.10.2, dodano Mesa w wersji 7.10.3 wraz z biblioteką libdrm 2.4.26. Dokonano aktualizacji otartych sterowników graficznych zarówno AMD, Intel jak i NVIDIA. Usunięto błąd powodujący wyświetlanie "czarnego ekranu" na niektórych kartach graficznych. Dokonano aktualizacji jądra systemu Linux do wersji 2.6.38.8. Zaktualizowano Gcc do wersji 4.5.2, glibc do 2.12.1, menadżer pakietów RPM doczekał się uaktualnienia do wersji 4.8.1, ponadto w systemie przebudowano style wizualne i zmieniono kompozycje systemu.
W systemie dodatkowo znajdziemy m.in. środowisko KDE 4.6.4, Firefox 5.0, Thunderbird 3.1.11, Pidgin 2.9.0, VLC 1.10.0 oraz Clementine 0.7.1. Natomiast domyślny pakiet biurowy OpenOffice zastąpiono LibreOffice.


Pobierz:

 

Rozmiar pliku: 700 MB


 

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

System PCLinuxOS jest dystrybucją systemu Linux wywodzącą się z systemuMandrake (obecnie Mandriva). Jedną z największych różnic pomiędzy PCLOS (PCLinuxOS) a macierzystą dystrybucją jest używanie przez PCLOS innego systemu zarządzania pakietami, a mianowicie korzysta on z APT i graficznego menadżera Synaptic zamiast klasycznego URPMI. System został stworzony do zastosowań biurowych oraz domowych. W dystrybucji są zawierane tylko najpopularniejsze aplikacje Open Source.

System jest dostępny w wersji LiveCD dzięki czemu można go uruchomić bezpośrednio z płyty CD, bez konieczności instalacji. Dystrybucja jest dostępna zarówno dla architektury 32 bitowej jak i 64 bitowej.


Więcej systemów operacyjnych:

Źródło: PCLinuxOS

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Ubuntu lepiej się nadaje do odtwarzania plików multimedialnych.
  • avatar
   Otheim
   0
   amb00 interesujące jest to co piszesz. :)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Wszyskie dystrybucje nadaja się tak samo. W tej widocznie twórcy zrobili wszystko za użytkownika(co tyczy sie odtwarzania multimediów) wiec pewnie dlatego chwalą się "optymalizacją" w tym kierunku
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wszyskie dystrybucje nadaja się tak samo. W tej widocznie twórcy zrobili wszystko za użytkownika(co tyczy sie odtwarzania multimediów) wiec pewnie dlatego chwalą się "optymalizacją" w tym kierunku
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Najlepszy do multimediow jest Mint. Tu przynajmiej nie wolne oprogramowanie takie jak flash, java, kodeki, jest od razu instalowane i nie trzeba juz praktycznie niczego sciagac.