Internet

Po co YouTube'owi nowy serwis?

przeczytasz w 1 min.

YouTube.com oraz czołowe wytwórnie muzyczne spędzają obecnie wiele czasu na rozmowach i negocjacjach. Całość sprowadza się do tego, by opracować skuteczne rozwiązanie, które pozwoliłoby im zarabiać dzięki teledyskom. Okazuje się bowiem, że wideoklipy są najpopularniejszym rodzajem filmów oglądanych na YouTube, a mimo to serwis nie czerpie z nich zbyt dużego dochodu.

Aktualnie padł pomysł na stworzenie nowego serwisu, który serwowałby wyłącznie teledyski i inne filmy pełne muzyki wprost z największych wytwórni. Pojawiły się nawet informacje, że taki serwis mógłby stanowić poważne zagrożenie dla telewizji MTV. Więcej informacji na temat serwisu znajdziesz tutaj.

Tymczasem Wall Street Journal pyta: po co nam serwis tego rodzaju, skoro najpopularniejsze wideoklipy to takie, które opracowują sami internauci? Za przykład może posłużyć fantastyczny materiał izraelskiego muzyka, Kutimana.

Kutiman jest autorem - jak przyznaje mnóstwo internautów - jednego z najlepszych wideo tego roku. A co zrobił utalentowany Izraelczyk? Po prostu połączył kilkanaście wideoklipów z YouTube'a w jeden, nieprawdopodobnie oryginalny film. Poniżej umieszczamy ten znakomity materiał:

  

Mother Of All Funk Chords (Źródło: YouTube.com) 


  

A oto sam Kutiman, tłumaczący (po części) jak tworzy swoje wideo (Źródło: YouTube.com)

Twórczość Kutimana stoi na wysokim poziomie. Ale czy to legalne? Kutiman nie otrzymał pozwolenia od co najmniej połowy autorów wideoklipów wykorzystanych w jego materiale. Jak się jednak okazuje - nie mają mu tego za złe. Na przykład "stringquartet", który jest w klipie Kutimana autorem jednej z wstawek gitarowych, pisze w komentarzu do wideo: "Po prostu znalazłem to dzisiejszego wieczoru. Dziękuję ci za zrobienie tego wideo! DZIĘKUJĘ! Zrobiłeś to w nieprawdopodobnie kreatywny sposób."

Osobiście się z tym zgadzam, Kutiman wykazał się ogromną kreatywnością. Od strony wizualnej materiał nie prezentuje się zbyt dobrze, ale muzycznie - jest świetnie. A wy co sądzicie?

Źródło: Inf. własna, YouTube.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Grzegorz Kubera
  0
  Wideo na razie nie dziala. Mam jakies problemy z panelem.

  Poki co linki: http://www.youtube.com/watch?v=AzZi-btc8AA

  I Kutiman o swojej pracy: http://www.youtube.com/watch?v=cqWpjUUOOMY

  Wideo w newsie poprawimy mozliwie najszybciej.

  G.
  • avatar
   tomcorek
   0
   No naprawdę dobrze mu to wyszło, może to będzie nowy sposób na tworzenie muzyki.