Ciekawostki

Poczta Polska rezygnuje ze znaczków. A zastąpią je...

przeczytasz w 1 min.

Znaczki pocztowe? Już nie będzie trzeba ich kleić na listach poleconych. Za kilka tygodni Poczta Polska zastąpi je nowszym rozwiązaniem, a wszystko to, by „poprawić jakość obsługi klientów” – jak zapowiadają jej przedstawiciele.

Poczta Polska zastąpi znaczki… naklejkami

Zamiast znaczka pocztowego pojawi się naklejka z literą R i kodem kreskowym. Taką zmianę zapowiedziała Poczta Polska, argumentując ją chęcią poprawy jakości obsługi klientów. Jako klient wypełnisz tylko potwierdzenie nadania i opłacisz przesyłkę, a resztą zajmie się już pracownik. Ma to być wygodne (i szybsze) rozwiązanie. Zresztą jest – z powodzeniem wykorzystywane jest w niektórych krajach Starego Kontynentu: między innymi w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Belgii, Słowacji i na Węgrzech. 

Według aktualnych zapowiedzi te nowe naklejki zastąpią znaczki już w maju. Na początek zmiana ta będzie dotyczyć wyłącznie listów poleconych, ale za to zarówno tych krajowych, jak i międzynarodowych. W przypadku listów zwykłych nadal będą obowiązywać klasyczne znaczki pocztowe. Mimo to mówimy o ujednoliceniu standardów – przesyłki polecone będą opłacane tak samo jak te kurierskie. 

„Poczta Polska unowocześnia się, wprowadza standaryzację opłat dla przesyłek listowych rejestrowanych, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. To kierunek zmian stosowany z powodzeniem u innych operatorów europejskich, który bardzo poprawia jakość obsługi klientów” – skomentował Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej. 

Poczta „nowoczesna, bezpieczna i szybka”

Nie jest to jedyny krok w stronę nowoczesności, stawiany przez Pocztę Polską. W tym roku staje się ona Narodowym Operatorem Cyfrowym, jako że w październiku urzędy zaczną wysyłać e-listy, eliminujące dotychczasowe problemy związane z odbiorem listów urzędowych. 

„Nowoczesna, bezpieczna i szybka – taka musi być Poczta przyszłości. Opracowaliśmy strategię, która nie tylko wyznacza kierunki zmian, ale także pokazuje konkretne inicjatywy umożliwiające realizację ambitnych celów – stwierdził Tomasz Zdzikot, Prezes Poczty Polskiej. – Intensyfikacja działań w obszarze usług cyfrowych oraz rynkowe zmiany w usługach kurierskich to najważniejsze zadania przed jakimi stoimy, aby zapewnić rozwój i stabilność finansową Spółki”.

Źródło: Poczta Polska

Może cię również zainteresować: 

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcin1ja1
  22
  Poczta-Polska to lider innowacji. Ostatnio wprowadzili "paczkomaty" do których zamiast paczek wrzucali awizo, z którym trzeba było podejść na pocztę i odebrać paczkę. Jak byłem zmuszony 3 lata temu pójść na pocztę, to myślałem, że wlazłem na jakiś bazar - kosmetyki, gazety, książki, art. papiernicze, środki czystości i higieniczne, spożywka i napoje, a po środku malutkie pojedyncze okienko i kolejka klientów ciągnąca się do samego wejścia/wyjścia.
  • avatar
   z3us_pl
   3
   Ceny znaczków zaczną rosnąć...
   • avatar
    xxx.514
    3
    Chcą poprawić jakość obsługi klientów wydając nowe znaczki? Ojeju, faktycznie to takie kolosalne usprawnienie... A jakby tak zaczęli doręczać listy i paczki, zamiast zostawiać awizo... Ale po co, przecież wtedy klient nie zobaczy "100 przepisów siostry Magdaleny".
    • avatar
     raffal81
     1
     Niech mi najpierw ostatnich 6 paczek z ali oddadzą!!! wszystko co z alli trafia do POLSKI i przejmuje to poczta nagle znika! dla mnie POCZTA POLSKA to może nie istnieć. Jak to dobrze że jest jeszcze INPOST i paczkomaty!!!! ba nawet ALI to wprowadziło, od tamtej pory przesyłki dochodzą do mnie bez problemu, jeszcze nie wszędzie, ale jak tylko mogę wybieram opcję paczkomat.
     • avatar
      develoop
      1
      Poczta-Polska to największy Rak, zaraz po fejsbóku.
      • avatar
       que_pasa
       0
       Ja tam kibicuję poczcie polskiej. Mogliby w końcu zacząć działać sensownie w usługach kurierskich bo obecnie mamy w Polsce patologie zwaną DPD... Jak cudem udało im się zgarnąć tyle rynku nie wiem, ale jakość ich usług to dno i metr mułu.
       • avatar
        RAQ73
        -6
        co za bzdury..... naklejki zapewne bedą na bazie plastiku, do tego e-listy. Przecież praktycznie każdy ma skrzynkę email a duża część konto na epuap. Po co komu ten pośrednik, no chyba że chodzi o monitorowanie treści na potrzebę rządzących.
        • avatar
         jowaj42181
         0
         Google płaci 92 dolary za każdą godzinę, a mój ostatni czek wyniósł 8400 dolarów, pracując w sieci przez 10 godzin tygodniowo. Mój młodszy towarzysz z rodzeństwa osiągał w ostatnich miesiącach średnio 18 tysięcy i pracuje około 24 godzin tygodniowo. Nie mogę zaakceptować, jakie to było proste, kiedy próbowałem. To jest właśnie to, co robię !!!!!


         .....>>>>>> Netprofit10.com
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          dopiero teraz ogłaszają to co jest od dawna? od lat widzę przesyłki ze stempelkiem zamiast znaczka. znaczków w praktyce też już nie ma. formularze nadania od dawna się wypełnia.
          • avatar
           xmexme
           0
           LOL znaczek już się nie będzie nazywał znaczkiem tylko naklejką , progres panie progres...
           • avatar
            jowaj42181
            0
            Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........>>>> netprofit10.com