Gry

Podsumowanie roku w MMORPG

przeczytasz w 2 min.

Nowy rok to czas podsumowań, a więc oddajmy głos specjalistom w dziedzinie gier MMORPG.

 Warto przeczytać:
 

Twierdza 3 - nowe szczegóły

Serwis TenTonHammer.com od dawna cieszy się estymą wśród graczy MMORPG i nic dziwnego - trudno znaleźć w Internecie stronę, która tak profesjonalnie i dokładnie opisywałaby trendy na rynku gier tego gatunku. Wieloosobowe erpegi stały się już niemal zupełnie nową formą elektronicznej rozrywki, a więc nic dziwnego, że poświęca się im coraz więcej uwagi. Dziś na wspomnianej stronie pojawił się bardzo ciekawy artykuł, dotyczący najważniejszych wydarzeń roku 2010 w gatunku MMORPG.

I tak, najważniejszym wydarzeniem zeszłego roku według dziennikarzy TTH była premiera World of Warcraft: Cataclysm. 3,3 miliona kopii, które rozeszły się w ciągu zaledwie 24 godzin to rzeczywiście niesamowite osiągnięcie, pokazujące tylko jak silna jest pozycja Blizzard i World of Warcraft na rynku MMORPG.

Na drugim miejscu wśród najważniejszych wydarzeń roku 2010 pojawiła się rezygnacja przez Turbine Entertainment z płatności za Lord of the Rings Online. Okazuje się, że po zlikwidowaniu opłat za samą grę, nie tylko ilość graczy, ale i przychody firmy wzrosły dwukrotnie. To kolejny dowód na to, że czasem - szczególnie w świecie MMORPG - mniej znaczy więcej.

Trzecie miejsce wśród MMORPGowych wydarzeń roku to zamieszanie wokół Star Wars: The Old Republic. Kłótnie na szczycie, zwalnianie przez EA pracowników i inne turbulencje spowodowały nawet, że jeden z pracowników EA Turbine anonimowo nazwał grę "największą porażką w historii gier MMO". Dziennikarze Ten Ton Hammer mieli jednak okazję zagrać w tę grę i stwierdzili, że wcale nie zapowiada się ona tak fatalnie.

Co dalej? Wśród pozostałej siódemki znajdziemy między innymi fiasko All Points Bulletin, bankructwo twórców Stargate: Resistance, czy wygrany proces Lorda Britisha z NC Softem. Rok 2010 obfitował jak widać w ciekawe wydarzenia na podwórku MMORPG, a najbliższe 12 miesięcy też na pewno będzie burzliwe.

Źródło: tentonhammer.com

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  AION też miał się zapowiadać niesamowicie, jeden z pracowników (Polak), który pracował nad AIONem twierdził, że będzie to "WoW killer". Na obietnicach się skończyło. Trzecia rasa mieszająca w grze i słynne PvPvPvE, to MIT.

  I choć WoW jest stary jak cholera, to nadal jest bezkonkurencyjny. Jednak jego czas dobiega końca, bo w 2011 pojawią się naprawdę ciekawe pozycje. Akurat SW:TOR nie jest moim celem, ale na pewno będę śledził jego losy. Jednak mając na uwadze historię AIONa, "nie jest tak fatalnie" może okazać się za mało i gra bardzo szybko stanie się "zombie".
  • avatar
   Thorin49
   0
   Gram i będę grać w WoW dopóki Blizzard (bo kto inny) stworzy jakieś lepsze MMO... :P
   A tak poza tym to czekam na Warhammer 40,000: Dark Millenium Online ;]