Telefony

Podzielisz łącze 3G w każdym miejscu

przeczytasz w 1 min.

Do uzyskania mobilnego, bezprzewodowego dostępu do Internetu naprawdę nie potrzeba wiele. Wystarczy karta SIM i karta sieciowa 3G lub router 3G.

Trzy takie urządzenia firmy D-Link – karty DWM-152, DWM-156 oraz router DIR-457 – dające dostęp do szerokopasmowego Internetu właśnie pojawiły się na rynku.

Karty sieciowe USB HSDPA pełnią funkcję mobilnego modemu 3G. Podłączone do komputera umożliwiają użytkownikom dostęp do szerokopasmowych sieci mobilnych. Karty współpracują z kartami SIM wszystkich operatorów komórkowych. Mogą być również używane z routerami jako modem, który umożliwia współużytkowanie łącza 3G przez kilku użytkowników, podłączenie kilku komputerów i innych urządzeń z technologią Wi-Fi (np. serwerów wydruku czy dysków sieciowych). Karta DWM-152 (na zdjęciu) charakteryzuje się prędkością przesyłu danych do 3,6Mb/s, zaś DWM-156 – nawet 7,2 Mb/s.

DIR-457 to mobilny router kieszonkowy, który umożliwia pobieranie danych z szybkością 3,6 Mb/s. Urządzenie adresowane jest do każdego, kto potrzebuje dostępu do Internetu w podróży. Wbudowana bateria pozwala na ciągłą pracę urządzenia przez dwie godziny.

Router umożliwia dzięki wbudowanemu modułowi 3G również łączność w konsolach do gier, które mają wbudowaną technologię Wi-Fi, takich jak iPod Touch lub Nintendo DS. Wbudowane gniazdo czytnika kart MicroSD można wykorzystać na przenośną pamięć masową.

Internet mobilny cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Jak pokazały badania D-Link Technology Trend obecnie z dostępu do sieci w ten sposób korzysta co dziesiąty internauta (w zeszłym roku takich osób było dwa razy mniej). Najważniejszą zaletą tego rozwiązania jest niezależność od tradycyjnej infrastruktury sieciowej i wygoda użytkowania.

Dostępność i ceny

DWM-152 – 339 zł + VAT
DWM-156 - 379 zł + VAT
DIR-457 – 999 zł + VAT

Źródło: D-Link

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Wystarczy HTC HD2 z Tetheringiem, czy jak to tam sie pisze... juz lepiej wydać na telefon niż cały modem :P
  • avatar
   szawel
   0
   Wystarczy telefon na WM, bo program nie jest tylko pod HD2 jak to reklamują.
   • avatar
    deel77
    0
    Na razie nie planuję dzielić swojego 3G bo jak podzielić 33kilo.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Nawet E51/55/52 z Symbianem 9.2/3 (S60 3.1/2)wystarczy. A koszta takiego E51 to niecale 400 zl na Allegro...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Internet 3G w naszym kraju to śmiech na sali, niskie limity i wysokie ceny i częste dissconnecty, niestety po przeprowadzce jestem skazany na taki internet. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie gorszego dostępu do internetu.
      • avatar
       mateo308
       0
       Internet 3G sam używam ale często rozłącza no i te limity gdyby były większe limity i ceny normalne to jeszcze więcej ludzi było by moim kumple też używają neta 3G i narzekają na limity bo dużo nie mogą ściągnąć a z takimi limitami to można ściągać jedynie mp3 programy i to wszystko a filmy to zależy jaki limit a o grach to można zapomnieć chyba że bardzo mało zabierają ale dzięki Internetu 3G wielu ludzi korzysta z neta niż kilka lat temu
       • avatar
        kosq83
        0
        smigalem w O2 na wyspach przez wbudowany modem w samsungu b5310 - dzialalo to nawet przyzwoicie - gralem nawet w battlefielda bc 2 po sieci - ale trwalo to raptem dwa tygodnie - kiedy to O2 postanowilo odciac mi caly internet do nastepnego okresu rozliczeniowego :).
        Awaryjnie rozwiazanie jak znalazl, ale dla normalnego uzytkowania - nie.