Gry

Pokemon GO to prawdziwa kopalnia złota

przeczytasz w 1 min.

Wystarczył miesiąc aby Pokemon GO wygenerowało naprawdę imponujące przychody.

Mogłoby się wydawać, że szał na Pokemon GO minie tak szybko jak się pojawił, ale na razie nic takiego się nie dzieje. Twórcy mogą z uśmiechem spoglądać na wyniki finansowe generowane przez tę produkcję.

Już jakiś czas temu okazało się, że Pokemon GO stało się najpopularniejszą grą mobilną w historii. Liczba pobrań gry na urządzenia mobilne przekroczyła już 100 milionów. Jak myślicie, jakie ma to przełożenie na finanse?

Również w tym przypadku Pokemon GO nie ma sobie na rynku gier mobilnych równych. W ciągu miesiąca od premiery udało się wygenerować przychody przekraczające 200 milionów dolarów. Różnica względem zostających za plecami Clash Royale i Candy Crush Soda Saga wygląda naprawdę imponująco.

Pokemon GO przychód

Warto dodać, że wspomniane 200 milionów dolarów to zasługa mikropłatności. Jeśli producent zarabia na Pokemon GO w inny sposób to należy to do owej sumy dodać.

Powyższy wykres pokazuje, że spory udział mają w tak wysokim wyniku Japończycy. Należy pamiętać, że Pokemon GO wciąż debiutuje na kolejnych rynkach, a zatem producent jeszcze długi czas powinien czerpać ze swojej produkcji korzyści.

Źródło: phonearena, inverse

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Różnica względem zostających za plecami Clash Royale i Clash Royale wygląda naprawdę imponująco." do poprawy ;)