Gry

Polacy kupili już milion Wiedźminów

przeczytasz w 1 min.

Kupiliśmy już ponad 1 000 000 egzemplarzy gier z serii Wiedźmin. To seria, z której Polacy naprawdę mogą być dumni.

Wiedźmin milion

Wiedźmin to marka, z której Polacy mogą być dumni w świecie – zarówno jeśli chodzi o książkowe uniwersum Sapkowskiego, jak i produkcje CD Projekt RED. Wydawca tych drugich, CDP, pochwalił się dziś, że łącznie na terenie naszego kraju sprzedało się już ponad milion egzemplarzy gier z tej serii.

Okrągły milion sprzedanych Wiedźminów w Polsce to naprawdę świetny wynik. Liczba ta uwzględnia cztery wydane do tej pory produkty, a więc trylogię i pierwszy dodatek do ostatniej części – Serca z Kamienia. Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwsza gra z tej serii trafiła do sprzedaży niespełna 9 lat temu, 26 października 2007 roku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – wprawdzie bez zaskoczenia, ale i tak warto o tym wspomnieć – okazało się też najlepiej sprzedającą się polską grą ubiegłego roku. Znalazła ona ponad 375 tysięcy nabywców. Z pewnością można ją też nazwać najcieplej przyjętą, bo 170 nagród dla Gry Roku nie wzięło się przecież znikąd. 

W nadchodzących miesiącach wyniki sprzedaży mogą się jeszcze poprawić. Przypomnijmy bowiem, że już wkrótce odbędzie się premiera drugiego dodatku do „trójki”, Krew i Wino, a po nim doczekamy się pewnie Edycji Rozszerzonej Dzikiego Gonu. 

Pozostaje nam już tylko pogratulować studiu CD Projekt RED i życzyć (im) dalszych sukcesów oraz (im i nam) kolejnych tak świetnych gier jak te dotychczasowe. Dziękujemy!

Wam natomiast chcemy zaproponować porównanie wideo, przedstawiające graficzną ewolucję wiedźmińskiej serii:

Przypominamy również o benchmarkowym centrum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z polskim megahitem.

Źródło: CDP, Candyland. Foto: CDP (Instagram)

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  comedyhut
  6
  Świetna wiadomość, widać jak w naszym kraju zmienia się podejście do wynagradzania autorów. Pomyśleć, że CD Projekt zaczynał od sprzedaży sprowadzanych tytułów gier w liczbie po kilkadziesiąt sztuk.
  • avatar
   Gonsiorr
   2
   Mam nadzieje że zrobią coś jeszcze w tym uniwersum.
   • avatar
    zeniu
    1
    W1 i W2 od dawna bywają na wyprzedażach (np. Steam) po 10-20 zł. Przy takiej cenie nietrudno o klienta.
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Polecam mały test dla wszystkich odpalcie wiedźmina na maxa o ile wasz komputer da rade i The Vanishing of Ethan Carter także na maxa. Takie porównanie skutkuje szokiem tylko dla odważnych odradzam ortodoksyjnym fanom wiedźmina bull dupy nie do opisania
     • avatar
      Quix125
      -12
      Ja nie kupiłem, ja dostałem!
      • avatar
       Quix125
       -14
       Ja nie kupiłem, ja dostałem!
       • avatar
        Konto usunięte
        -21
        Kiepski wynik. Na niektóre filmy w Polsce chodzi ponad milion Polaków.
        • avatar
         neXt___
         0
         Niech was pokręci z tym adblockiem.
         • avatar
          Mr.wrobel
          0
          Świetny wynik, biorąc pod uwagę, że nie każdego interesuje Wiedźmin, nie każdy ma sprzęt żeby go odpalić oraz wiele osób piraci.
          • avatar
           Krukow
           0
           1 i 2 część posiadam i ukończyłem obie gry (zakończenie 1 części jest ciekawsze od drugiej - moje zdanie ), Trójki nie mam bo sprzęt mam za słaby raczej. Albo ten film to marna propaganda albo "trójka" nie jest lepsza graficznie od 2-iej części. W tym materiale Gerald nie grzeszy ocieniowaniem postaci oraz lokacje w porównaniu do "dwójki" są jakieś wyblakłe albo na pełnym oświetleniu. Imo zdaję sobie sprawę, że autor materiału chciał dobrze ale we filmie tego nie za bardzo widać. Ten materiał wideo klasyfikuję 2>3>1
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Mało...