Technologie i Firma

Polacy to wszechstronni programiści

przeczytasz w 1 min.

Programiści z Polski zajęli drugie miejsce w rankingu wszechstronności wiedzy na temat szeroko rozumianego programowania, na podstawie danych z platformy Skillotron.

Ponad 15 tysięcy programistów z 74 krajów znajduje się na platformie Skillotron, która umożliwia sprawdzenie swoich umiejętności i zweryfikowanie posiadanej wiedzy. Analiza wyników pozwoliła wyciągnąć wniosek, że polscy specjaliści znajdują się w ścisłej czołówce pod względem wszechstronności.

Jak podaje firma konsultingowa DataArt „napędzająca” Skillotron, Polacy uplasowali się na drugim miejscu w rankingu różnorodności wiedzy na temat języków programowania i technologii, których zadaniem jest wspomaganie tworzenia aplikacji. Lepsi okazali się tylko Ukraińcy, niewiele gorsi zaś Rosjanie i Bułgarzy.

Największa część polskich programistów dysponuje niemałymi umiejętnościami z zakresu JavaScript, Java i .NET, ale też wykorzystywania narzędzi do tworzenia aplikacji mobilnych i testowania oprogramowania – to właśnie były najczęściej wybierane przez naszych rodaków testy. W tej ostatniej kategorii radzą sobie zresztą najlepiej.

„Technologie, które są w Polsce najbardziej rozpowszechnione, nie zawsze okazują się najprostsze. Najlepsze wyniki uzyskali specjaliści IT odpowiadający na pytania związane z testowaniem oprogramowania (średnio 8,3 poprawnych odpowiedzi na test). Dopiero na kolejnych miejscach znalazła się technologia .NET (średnio 6,9 punktów) oraz najpopularniejsza - JavaScript (6,3 punktów)” – dodają przedstawiciele DataArt.

Źródło: DataArt. Foto: Pexels/Pixabay (CC0)

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sabaru
  3
  Tylko pogratulować. Ja to kiedyś chciałem się nauczyć programowania w LUA to jak zacząłem myśleć jak napisać kod np. na otwieranie bramy w pewnej grze to mi się mózg wyłączał, a to ponoć jeden z najprostszych jeżyków do nauki.
  • avatar
   StartX_pl
   3
   "Lepsi okazali się tylko Ukraińcy, niewiele gorsi zaś Rosjanie i Bułgarzy."

   Efekt tego, że byliśmy oddzieleni żelazną kurtyną od zachodniej zgnilizny i postępującej głupoty, czego do dziś widać efekty, że ludzie z byłego bloku wschodniego są bystrzejsi, zaradniejsi itd i patrząc na obecny stan i realia życia u naszych zachodnich sąsiadów, taka żelazna kurtyna powinna być na nowo zaciągnięta, niech się sami topią w szambie, którego narobili zamiast narzucać je innym jako normalność.