Internet

Politycy tworzą strony z szablonów

Jakub Kralka | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Jakub Kralka
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Platforma Obywatelska stawia na internet i instruuje swoich kandydatów w wyborach samorządowych jak tworzyć strony-wizytówki. Co więcej, chce im w tym nawet pomagać. Politycy stawiają na internet?

Z jednej strony inicjatywa wydaje się niewątpliwie słuszna, wszak w roku 2010 każdy kandydat powinien umożliwić potencjalnym wyborcom zapoznanie się ze swoim programem i przekonaniami. Z drugiej - samo wykonanie pozostawia już nieco do życzenia. System kilkuset identycznych stron tworzonych według jednego schematu - choć spełnia swoją najważniejszą rolę - zdaje się zabijać indywidualizm. A przecież w internecie też trzeba się wyróżniać, o czym przekonywali nas jakiś czas temu kandydaci na urząd Prezydenta RP.

Zrobienie strony internetowej nie zawsze musi być trudne, natomiast czasem efekt może być dużo lepszy niż w przypadku generatora. Powyżej kandydat na Radnego Miasta Płocka, który zdecydował się trafiać do wyborców za pomocą systemu blogów Wordpress - coraz popularniejszych wśród polityków.

Wykonanie kilkunastu tysięcy witryn przez różne agencje interaktywne wiązałoby się z ogromnymi kosztami. Aby ograniczyć wydatki z budżetu kampanii, Platforma Obywatelska uruchomiła generator stron internetowych dostępny bezpłatnie dla wszystkich kandydujących. - czytamy w informacji prasowej poznańskiej agencji VMR, która dla PO realizowała zadanie.

Spośród kandydujących 27 775 działaczy, tylko drugiego dnia już 500 miało wizytówki. Twórcy i pomysłodawczyni projektu - posłanka Agnieszka Pomaska - wierzą jednak, że to dopiero początek popularności tego systemu. Pomimo masowego charakteru projektu, inicjatywa zasługuje na wzmiankę. 

Źródło: Inf. prasowa

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jeomax.co.uk
  Zeby tam tylko cos pisali o swoich planach (hehe, w partii to niemozliwe), a nie blabla i jak sie skontaktowac....
 • avatar
  Myślałem, że benchmark nie popiera publicznie żadnej frakcji politycznej :)
 • avatar
  dante2kx
  PO - miały być cuda a wybiło szambo..
 • avatar
  Konto usunięte
  No dobra ale co z tego? Każdy może zrobić sobie stronę z szablonu i mnie to nie przeszkadza.
 • avatar
  wertey
  Nie rozumiem, po co na benchmarkach polityka? Mało jej na innych serwisach?
  Jeszcze na dodatek to nieszczęsne PO... Partia sponsorowana przez Niemcy, gdzie się zebrała największa agentura PRL i solidarności. Pod płaszczykiem liberalizmu uprawiają grabież, a tak naprawdę okazuje się, że ich chęć kontrolowania jest gorsza niż za PIS. Popierana przez takich agentów jak Tomasz Lis czy Monika Olejnik. Ludzie nie ma innych partii niż SLD,PO,PIS,PSL? Co 4-5 lat ciągle Ci sami tylko inna partia a my jak takie ćmoki ich wybieramy. Magdalenka, Okrągły stół, Nocna zmiana... wyciągajcie wnioski i przestańcie wybierać socjalizm fundowany przez te 4 socjali styczne partie! Teraz mamy PZPO a w następnych wyborach co? To samo?
  Ale nie my boimy się zmian , wprowadzać innowacyjne pomysły do gospodarki, wolimy topić się w długach jak cała UE i z nich brać przykład... Ehh ile jeszcze kłamstw politycy muszą wypowiedzieć żebyśmy zrozumieli,że raz na zawsze z bandą czworga trzeba skończyć?
 • avatar
  Spirit
  Jak o politycy to Jakub Kralka autorem :) Standard.

  Ja się nie wypowiadam odnośnie super nowoczesnej partii jaką jest PO.
 • avatar
  Konto usunięte
  Precz z polityką na benchmarku. Co idą wybory i trzeba troche ulubieńców popromować? Mało jest propagandy politycznej na innych stronach? Mam nadzieje że po tym incydencie artykułów autora już więcej nie będziemy musieli czytać.
 • avatar
  TheSpeed
  Przecież tu nie chodzi o politykę, a o technologię ;)
 • avatar
  jaconen
  Technologia technologią, ale internet ma swoje zalety. Przypomnę mniej więcej jak to brzmiało: "...internauci to grupa, którą najłatwiej się manipuluje. Oni (internauci) siedzą przed tymi komputerami, popijając piwko, oglądają filmy akcji z gołymi paniami". Chyba coś się zmieniło po słowach prezesa Kaczyńskiego, internauci przestali pić piwo i oglądać filmy, a wzięli się za politykę. Wniosek: internet psuje ludzi ;) .


  Więcej
  http://www.se.pl/wydarzenia/opinie/slawomir-jastrzebowski-uwaga-pis-gmera-przy-intern_157761.html
 • avatar
  Spikeblade
  Nawet na benchu o polityce...
 • avatar
  Cri5t
  Dobrze apelujecie o dystans a ja taki posiadam :) tyle że jak dla mnie to jest działanie podprogowe. Dawanie witryny kandydata zamiast przykładowej niezwiązanej z Polityką, po co te nazwiska itp... Może to gafa ale wątpię bo kampania się już zaczęła (pieniążki...).
 • avatar
  Konto usunięte
  Zawiało kupą ... prowokujący tekst, na pewno będzie duża oglądalność i dużo komentarzy. Tak właśnie dziś wygląda dziennikarstwo. Mam dość tego wszystkiego powoli ...
 • avatar
  Grzegorz Kubera
  Zdjęcie zostało zmienione, a tytuł zmieniłem na bardziej ogólny - "Politycy tworzą strony z szablonów", taki, który nie promuje w żaden sposób danej partii. Piszemy po prostu o tym, że politycy biorą się za internet i tworzą swoje strony z szablonów. O poglądach (swoich) wypowiadać się nie zamierzam i zapewniam też, że na benchmark promować jakiejkolwiek partii nie zamierzamy i nie będziemy.
 • avatar
  Konto usunięte
  Nie wiem po co odwiedzać takie strony...
 • avatar
  Konto usunięte
  dorady.org

  dosejmiku.org

  nawojta.org

  naburmistrza.org

  naprezydenta.org


  To nie mogli stworzyć jednej domeny:

  dokoryta.pl
 • avatar
  Akachi
  Szablony i inne takie...a potem na żywo w telewizji "ja pier...ę, nie znam programu"

  :D