Gry

Polskie Chernobylite debiutuje we wczesnym dostępie

przeczytasz w 1 min.

Gier znad Wisły przybywa bardzo regularnie i coraz częściej okazują się one naprawdę interesujące. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o Chernobylite, które właśnie trafia w ręce pierwszych graczy.

Chernobylite w Steam Early Access

Produkcja przygotowana przez studio The Farm 51 została udostępniona na PC, na platformie Steam w ramach tak zwanego wczesnego dostępu. Oznacza to, że twórcy nie ukończyli jeszcze wszystkich prac, chcą wspomóc się opiniami i pierwszymi wrażeniami graczy. Nikt nie ukrywa, że brakuje tutaj lokacji, postaci, elementów ekwipunku, a nawet mechanik rozgrywki.

Ma to przełożenie na cenę, decydując się na zakup we wczesnym dostępie trzeba być gotowym na wydatek w wysokości 99 złotych. Po premierze finalnej wersji Chernobylite będzie droższe (nie ujawniono o ile). Data premiery finalnej wersji pozostaje nieznana. Wiadomo jednak, że trafi ona nie tylko na PC, ale też na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Realistyczna grafika Chernobylite

Z pierwszych komentarzy wynika, iż twórcy wywiązali się z jednej z najgłośniej akcentowanych obietnic i gra wypada świetnie pod kątem oprawy graficznej. Warto w tym miejscu przypomnieć, że wykorzystano tutaj technologię skanowania Reality 51, a jednocześnie zadbano, aby lokacje odpowiadały rzeczywistym miejscom.

Pierwsi gracze wystawiający komentarze na platformie Steam chwalą też klimat. Fabuła Chernobylite zabiera graczy do czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Główny bohater chce rozwiązać zagadkę zaginięcia swojej ukochanej, ale szybko orientuje się, że sam musi walczyć o przetrwanie. Zabawa nastawiona jest na rozgrywkę w pojedynkę. Pod względem mechaniki to survival horror z elementami RPG i gier akcji.

Źródło: Chernobylite

Warto zobaczyć również:

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  3
  Na mnie robi pozytywne wrażenie. Oczywiście jeszcze nie grałem :)
  • avatar
   stalkerpl
   0
   co świadczy o tym że to polska gra, jeżeli ktoś mówi po polsku to od razu mam zakładać że to Polak, nawet napisów nie dali po polsku i nie obchodzi mnie że gra robiona na zagraniczny rynek
   • avatar
    xbk123
    0
    Po gameplay`u widać, że takie chałupniczo robione. Chyba tylko dla ekstremalnych fanów Czarnobyla. Trochę mnie rozbawiło ekstremalnie słabe AI wrogów i jak bohaterowie skaczą na proste nogi 4m w dół ; - )