Gry

Portal w AR - obyśmy się kiedyś doczekali takich gier

przeczytasz w 1 min.

Portal to dzieło niezwykle kreatywnych twórców. A gdyby tak można pobawić się w ten sposób w realu?

Rzeczywistość wirtualna rozpędza się bardzo powoli i niewykluczone, że to rzeczywistość rozszerzona zrobi większą furorę. Pozwala w to wierzyć między innymi sukces Pokemon GO, ale gdy ogląda się takie filmiki jak ten, który chcemy wam pokazać, to ma się apetyt na zdecydowanie więcej.

Portal sam w sobie jest grą ponadprzeciętnie dobrą – koncepcja jest fenomenalna, a do wykonania nie bardzo można się przyczepić. A gdyby tak przenieść tę mechanikę do świata rzeczywistego za pomocą gogli HoloLens? Brzmi nieźle? Cóż, jeszcze lepiej wygląda:

Wprawdzie widać pewne niedoróbki, ale wystarczy odrobina wyobraźni, by zrozumieć jak wiele frajdy mógłby dawać Portal w rzeczywistości rozszerzonej. I tylko szkoda, że premier takich gier najpewniej nie doczekamy się w ciągu najbliższych lat.

Co do samego filmiku, autorem projektu jest Kenny W. Demo faktycznie działa na HoloLens, choć oczywiście żadnych misji nie ma – wszystko co można robić, to tworzyć dwa portale i teleportować kostkę. Hitem to nie będzie, ale może da do myślenia twórcom…?

Źródło: VG247

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    3
    Portal 2 odpalony na dobrych goglach 3D, to numer 1 na liście gier pod gogle :)

    A sterownie niech pozostanie standardowe, wolę swój fotel zamiast machać rękami i obijać się o ściany w pokoju, no ale kto co lubi :)