Internet

Pół internetu nie działa – tak, to kolejna awaria OVH

przeczytasz w 1 min.

Dzisiejszy dzień na pewno nie będzie należeć do udanych dla OVH. Dostawca usług hostingowych zaliczył poważną awarię, która unieruchomiła znaczną część usług i stron internetowych.

Poważna awaria OVH – nie działa znaczna część Internetu

Jak pewnie część z Was zauważyła, spora część serwisów internetowych ma problemy z funkcjonowaniem – problemem okazał OVH, czyli popularny dostawca usług hostingowych.

OVH - raporty awarii downdetector

Według raportu serwisu Downdetector, krótko po godzinie 9:00 zaczęły pojawiać się masowe doniesienia na temat problemów z funkcjonowaniem OVH.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy tego typu problem francuskiego przedsiębiorstwa. Jak pewnie część z Was pamięta, w marcu tego roku w jednej z serwerowni OVH wybuchł pożar, w efekcie czego kilka dużych stron zniknęło z Internetu.

Dlaczego nie działa OVH?

Jak informuje jeden z techników, w ostatnich dniach wzrosła intensywność ataków DDoS, więc dostawca zdecydował się zmodyfikować infrastrukturę sieci. Niestety, problemem okazał się tzw. błąd ludzki - rekonfiguracja spowodowała problemy z funkcjonowaniem szkieletu sieci. Wiemy, że aktualnie trwają prace nad rozwiązaniem usterki.

Awaria OVH mem

Cóż, może na następny raz technicy muszą się porządnie wyspać - zamiast prace serwisowe robić w nocy, to siadają do tego po śniadaniu :-).

Źródło: DownDetector, Twitter @ OVH Status Feed, Twitter @ Octave Klaba

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dziks
  11
  Przy okazji można się zastanowić jak tu żyć bez Internatu. Mam wrażenie, że coraz więcej osób jest od niego mocno uzależniona...
  • avatar
   kokosnh
   5
   Położenie wewnętrznej sieci szkieletowej w największych firmach z IT, to chyba ostatnio modne, technicy robią zakłady, jak dużo Internetu przestanie działać?
   • avatar
    Kenjiro
    2
    Tylko który OVH? Który datacenter, bo chyba nie wszystkie - serwery Kimsufi w OVH działały mi bez problemów.
    • avatar
     dikamilo
     1
     OVH i pół internetu?
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Takie są efekty jeśli "pół Internetu" korzysta z usług jednego dostawcy.
      • avatar
       Adrianwo
       0
       NIE ZAWIERAJCIE UMÓW Z OVH - Amazon the best!!!
       • avatar
        FunkyKoval
        0
        To jest tak jak się kupuje hosting na zasadzie CCC (Cena Czyni Cuda), z drugej strony ostatnio coś niepokojącego to te awarie routerów brzegowych, albo podnajmuja zewnętrznych inżynierów do tej roboty albo ci co tam pracuja robią swoję zadania bez planu i składu.
        Polecam polskie DC (np, w Poznaniu BEYOND).
        • avatar
         Adrianwo
         0
         Zrywajcie umowy z OVH, Amazon THE BEST!!!