Karty graficzne

PowerColor szykuje karty Radeon RX Vega w niereferencyjnej wersji Red Dragon [AKT.]

przeczytasz w 2 min.

Modele Radeon RX Vega Red Dragon powinny oferować słabsze parametry względem Red Devil, ale zapewne będą też od nich trochę tańsze.

Za nami premiera kart graficznych Radeon RX Vega 56 i RX Vega 64, a każdy producent zdążył już przygotować swoje autorskie wersje akceleratorów. Wygląda jednak na to, że firma PowerColor nie zadowoli się wersjami Red Devil i pracuje nad uboższymi modelami Red Dragon.

Producent najprawdopodobniej wyda dwa modele – słabszy Radeon RX Vega 56 Red Dragon z rdzeniem Vega 10 XL (3584 SP) i wydajniejszy Radeon RX Vega 64 Red Dragon z rdzeniem Vega 10 XT (4096 SP). Dokładna specyfikacja akceleratorów jeszcze nie jest znana.

Na uwagę zasługuje autorskie chłodzenie, które zajmuje dwa miejsca dla kart rozszerzeń (w przypadku modeli Red Devil były to 3 miejsca). Mamy tutaj do czynienia z masywnym radiatorem i trzeba wentylatorami, a całość schowano pod czarno-czerwoną obudową (z tyłu umieszczono też płytkę backplate).

Jeszcze nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie modele Red Dragon trafią do sprzedaży. Można jednak podejrzewać, że będą tańsze od topowych wersji Red Devil.

Aktualizacja 22.03.2018 14:50

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną prezentację akceleratora – póki co producent przygotował model Radeon RX Vega 56 Red Dragon (nie wiadomo czy pojawi się wydajniejszy Radeon RX Vega 64).

PowerColor Radeon RX Vega 56 Red Dragon

Na pokładzie znalazł się rdzeń Vega 10 XL z 3584 procesorami strumieniowymi i 8 GB pamięci HBM2 2048-bit. Taktowanie rdzenia zostało symbolicznie zwiększone z 1156/1471 MHz do 1177/1478 MHz.

PowerColor Radeon RX Vega 56 Red Dragon

PowerColor Radeon RX Vega 56 Red Dragon

Do dyspozycji oddano po dwa wyjścia HDMI i DisplayPort, a dodatkowe zasilanie doprowadza 6- i 8-pinowe gniazdo (producent zaleca wykorzystanie zasilacza o mocy co najmniej 650 W).

Specyfikacja karty graficznej PowerColor Radeon RX Vega 56 Red Dragon

 • układ graficzny: AMD Vega 10 XL
 • procesory strumieniowe: 3584
 • taktowanie rdzeni: 1177/1478 MHz
 • pamięć wideo: 8 GB HBM2 2048-bit
 • taktowanie pamięci: 1600 MHz
 • złącze zasilające: 6 + 8-pin
 • wyjścia wideo: 2x HDMI 2.0b, 2x DisplayPort 1.4
 • chłodzenie: autorskie (2-slotowe)

Cena akceleratora nadal jest owiana mgłą tajemnicy.

Źródło: VideoCardz, ComputerBase

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  3
  - nikt tej karty nie kupi
  - nikt tej karty nie zobaczy
  - karta duch
  • avatar
   Rebelmind
   1
   Primo, nie wszyscy producenci, bo MSI Vege zlało, chociaż jestem pewien, że taki 56 Gaming X z TwinFrozr by się znakomicie sprzedawał.

   Dalej, sami gracze są gotowi płacić 2500+ za najtańsze Vegi z półrocznym stażem w kopalni (śledzę aukcje u mnie na lokalnych portalach aukcyjnych) więc nie dziwią mnie ceny za autorskie karty w sklepach.

   I pomimo ograniczonej dostępności to nie są karty widmo. Pojedyncze sztuki często wiszą na stronach. Nic dziwnego że ich nie dostrzegasz, skoro np na najbliższą dostawę 100 sztuk wspomnienego V56 Red Devil już 74 są zarezerwowane / kupione, a dostawa planowana jest na 3/4.
   • avatar
    Gatts-25
    0
    W końcu coś lepszego od "Gaming EDITION".NVIDIA to się zadławi nazwą "GEJMING EDYSZION" i pewnie sporo osób będzie się przepraszać z prawdziwym demonem szybkości jakim jest VEGA:).
    • avatar
     krezol
     0
     Po głowie chodzi pytanie. Kiedy na zwykłym ludziom przyjdzie następny upgrade karty graficznej???
     • avatar
      krezol
      0
      Po głowie chodzi pytanie. Kiedy na zwykłym ludziom przyjdzie następny upgrade karty graficznej???