• benchmark.pl
 • Gry
 • Prace nad Dead Island 2 przejmuje kolejne (już trzecie) studio
Gry

Prace nad Dead Island 2 przejmuje kolejne (już trzecie) studio

przeczytasz w 1 min.

Niektórzy gracze mogli już stracić nadzieje na Dead Island 2. Ponownie padają jednak zapewnienia, że gra cały czas powstaje i doczeka się premiery. Jeśli faktycznie tak się stanie, to za sprawą Dambuster Studios.

Tytułem przypomnienia, Dead Island 2 zapowiedziano w połowie 2014 roku. Gdyby wszystko szło zgodnie z planem gra mogłaby być już na ukończeniu lub nawet w sklepach. Zamiast nowych materiałów systematycznie otrzymywaliśmy jednak komunikaty o kolejnych problemach i zmianach producentów. Wedle pierwotnych założeń, Dead Island 2 miało przygotować studio Yager Development. Swojego czasu zostało ono jednak zastąpione przez ekipę Sumo Digital, ale i ona nie dotrwała do końca.

W ostatnich tygodniach pojawiały się nieoficjalne doniesienia o kolejnych roszadach i THQ Nordic właśnie je potwierdzono. Na ten moment nad Dead Island 2 pracuje Dambuster Studios. Powinni kojarzyć je gracze mający za sobą przygodę z Homefront: The Revolution.

Niestety, jak można łatwo się domyślić, jednocześnie nie zostały ujawnione jakiekolwiek konkrety. Nie wiemy zatem, na jakim etapie jest obecnie gra, o ewentualnej dacie premiery nie ma nawet co wspominać. Po raz kolejny można jedynie pokusić się o slogan, iż trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Trudno też wyrokować, jaka wizja przyświeca aktualnym twórcom. Tak naprawdę gra może mieć już niewiele wspólnego z pierwszym zwiastunem, który sugerował nieco luźniejsze podejście do tematu zombie.

Źródło: dsogaming, PlayStation

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  MrRadeonXT
  1
  czekam.......już za długo
  • avatar
   HelmuD
   0
   No nie powiem - trailer zabawny, ale za design strony... NIECH WAS PIEKŁO POCHŁONIE !
   • avatar
    Sander Cohen
    0
    A moze by tak wrocic do korzeni i oddac gre studiu-matce albo wlasciwie to pogrzebac Dead Island? Dead Island to byla bardzo fajna gra, Riptide tez. Szkoda az tak bezcześcić te zwloki