Systemy operacyjne

Premiera Android 2.2, już w Nexus One

przeczytasz w 1 min.

Dwa dni temu, dosłownie kilkanaście minut po tym, jak zapowiedzieliśmy Androida 2.3, Google zaprezentowało fanom najnowszą dostępną wersję tego mobilnego systemu operacyjnego - 2.2.

Premiera wyczekiwana była przez wszystkich fanów mobilnych OS'ów - przypomnijmy, że Android szturmem zdobywa rynek, jest obecnie bardzo doceniany przez użytkowników i producentów telefonów komórkowych (szczególnie mocno ceni go sobie HTC, ale i Samsung oraz Motorola dają sygnały pozwalają spodziewać się dłuższej współpracy).

Android 2.2 o kryptonimie "Froyo" to czwarta, dostępna na rynku edycja systemu. Wcześniej pojawiły się 1.5, 1.6 oraz znacznie nowocześniejszy od nich 2.1. Jakich zmian możemy spodziewać się po najnowszej odsłonie?

Najbardziej imponująco zapowiada się możliwość zmiany naszego telefonu w router - dzięki Androidowi będziemy mogli rozdzielać sygnał połączenia sieciowego aż do ośmiu innych urządzeń! Znacznej poprawie ulegnie interfejs obsługi aparatu, administrowanie danymi (wraz z opcją zdalnej administracji tychże) czy dodania większej ilości języków.

Ponad to wszystko Android 2.2 to przede wszystkim rewolucja w kwestii dystrybucji zasobami systemu, a co za tym idzie - znacznie zwiększona wydajność. Choćby ten ostatni fakt świadczy o tym, że aktualizacji powinien dokonać każdy, kto tylko może, tak szybko, jak będzie to możliwe (z tego co wiemy na pierwszy ogień poszli posiadacze Nexus One).

Źródło: mobileburn

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  0
  Tethering byl juz w 1.6 dostepny wiec nie wiem jaka to nowosc:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Większość ludzi siedzi jeszcze na 1.5, 1.6 a tu już 2.2. Developerzy będą mieli trudny żywot :)