Komputery

Premiera technologii AMD Fusion

przeczytasz w 2 min.

Koncern AMD oficjalnie wprowadził na rynek nową platformę Fusion. Od teraz wszyscy producenci mogą już oficjalnie wprowadzać do sprzedaży produkty oparte na tej technologii.

 Warto przeczytać:
 

Acer wprowadzi netbooka z AMD Brazos

Przyszłość jest fuzją - jak głosi nowe hasło reklamowe AMD tym razem może okazać się bardzo trafne, gdyż nowa technologia zapowiada się co najmniej bardzo interesująco. Słowem przypomnienia jak już wielokrotnie wspominaliśmy, technologia Fusion stanowi hybrydę układu graficznego jak i procesora, będąc tym samym pełnoprawnym układem APU łączącym w jednym kawałku krzemu dwa układy. Na dzień przed targami CES 2011 swoją premierę miała platforma Brazos w skład której wchodzą układy Ontario i Zacate. Układy zostały wykonane w zależności od modelu z dwóch lub jednego rdzenia Bobcat x86 oraz procesora graficznego wspierającego interfejs programowania DirectX 11.

Układy Ontario należą do tzw. serii "C" i charakteryzują się niewielkim poborem energii elektrycznej - maksymalnie 9 W. Początkowo na rynku pojawią się dwa układy: jednordzeniowy C-30 pracujący z zegarem 1,2 GHz oraz dwurdzeniowy C-50 z zegarem 1GHz. Ich przeznaczeniem są ultramobilne netbooki oraz zintegrowane komputery. Nieco mocniejsze są układy Zacate z serii "E" - charakteryzujące się poborem energii na maksymalnym poziomie 18 W. W skład układów Zacate wejdą dwa modele: jednordzeniowy E-240 pracujący z zegarem 1,5 GHz oraz dwurdzeniowy E-350 z zegarem 1,6 GHz.

Już teraz swoje konstrukcje oparte na nowych układach AMD przygotowali m.in. Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, MSI, Samsung, Sony czy też Toshiba. Ich oficjalna prezentacja odbędzie się już podczas targów CES 2011.

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje z pod znaku "fuzji" otóż niedługo do sprzedaży trafią również 2- i 4-rdzeniowe mobilne i desktopowe układy Llano - charakteryzujące się wysoką wydajnością przy zachowaniu niskiego współczynnika TDP.
Czy przyszłość okaże się fuzją AMD? Na to pytanie odpowiemy w przyszłości.

Źródło: TechConnet, TechPowerUP!

Polecamy artykuły:  
Optymalne karty graficzne do NFS: Hot Pursuit
Wyścig trwa - 2x GF GTX 460 vs 2x Radeon 6850
TOP-10: Dyski twarde i SSD

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jacy4
  0
  Jeśli będą lepsze od atoma to intel po tyłku dostanie :P
  • avatar
   Stork
   0
   Ciekawe jak z wydajnością tych ultra-mobilnych procków?
   • avatar
    Viperus
    0
    E-350 jest około 10% szybszy od D510 więc AMD da po tyłku dla intela.
    • avatar
     0
     > "Przyszłość jest fuzją"

     "Przyszłością jest fuzja", albo "Przyszłość to fuzja", a nie takie tłumaczenie - w każdym razie IMO nie o to chodziło AMD w motto "Future is fusion" :P

     Bo to nie fuzja, czyli połączenie, jest przyszłością, tylko przyszłością (czyli trendem, modą) jest połączenie CPU i GPU w całość ;)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ale ten slajd, to fajna odpowiedź na marketing Intela... :D