Gry komputerowe

Zamieszania wokół Prey 2 ciąg dalszy - gra jednak w rękach Arkane Studios

przeczytasz w 1 min.

Losy Prey 2 to obecnie jedna z większych zagadek w branży gier.

Prey 2 gra Arkane Studios

Losy Prey 2 to obecnie jedna z większych zagadek w branży gier. W ostatnim czasie pojawia się mnóstwo informacji na temat tej produkcji, ale niestety nie są one szczególnie optymistyczne, a co gorsza często sprzeczne.

Jakiś czas temu do sieci trafiły informacje sugerujące, że Prey 2 znalazło się pod skrzydłami Arkane Studios, a więc twórców dobrze przyjętego Dishonored. Kilka tygodni później Bethesda zaprzeczyła jednak tym doniesieniom i stwierdziła, że nie mają one nic wspólnego z prawdą. Czy aby na pewno?

Wątpliwości budzą rewelacje ujawnione przez jeden z zachodnich serwisów. Rzekomo miał on bowiem okazję zapoznać się z wiadomościami e-mail, które rozsyłane były pomiędzy pracownikami Arkane Studios. Jasno wynikało z nich, że jeden z oddziałów tego producenta (ten w Austin) zajmuje się pracami nad Prey 2.

Co więcej, potwierdzają się wcześniejsze doniesienia mówiące o tym, że gra przygotowywana jest od zera, a więc zrezygnowano z całego dotychczasowego dorobku Human Head Studios. Szczegółów dotyczących tego, jak gra ma wyglądać, nie dostrzeżono, ale podobno będzie ona "duchowym następcą System Shock 2".

Zarówno Arkane, jak i Bethesda nie zabrały jeszcze głosu w tej sprawie.

Źródło: joystiq, gamespot

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Maxdamage
    -2
    Koniec koncow gre beda robic 10 lat i wyjdzie bieda jak Prey 1.