Konsole do gier

Prezentacja PlayStation 5 na CES 2020 to jednak zbyt mocne określenie

przeczytasz w 1 min.

Sony zapowiadało, iż na CES 2020 pochwali się unikatową wizją przyszłości. Wielu graczy liczyło na PlayStation 5, ostatecznie okazało się, że chodziło tu o samochód elektryczny. Co z wyczekiwaną konsolą?

Sony pokazało logo PlayStation 5 i przypomniało o najważniejszych cechach konsoli

Chyba nawet najbardziej zakręceni na punkcie marki PlayStation nie będą posługiwać się tutaj określeniem „prezentacja”. Japoński producent zdecydował się odsłonić oficjalne logo PlayStation 5. Widzicie je na grafice otwierającej niniejszego newsa. Nie ma tu chyba potrzeby jakiejkolwiek analizy.

Jednocześnie padła wzmianka odnośnie kilku najważniejszych cech PlayStation 5. Niestety i tu Sony nikogo nie zaskoczyło. Skupiło się bowiem na wszystkim tym, o czym już słyszeliśmy, między innymi szybkim dysku SSD, napędzie Ultra HD Blu-ray czy wsparciu ray-tracingu.

PlayStation 5 funkcje

Ciekawsze okazały się informacje dotyczące sprzedaży PlayStation 4

Sony się nie śpieszy i głosy zniecierpliwionych graczy raczej niczego tu nie zmienią. Japoński producent może pozwolić sobie na wiele, ma bowiem w rękach potężną markę. Z ujawnionych informacji wynika, że sprzedaż konsol PlayStation 4 przekroczyła 106 milionów egzemplarzy.

Producenci zarabiają nie na sprzęcie, ale na grach oraz usługach? Proszę bardzo. Gry na konsole PlayStation 4 rozeszły się w nakładzie 1,15 mld. Trzeba też podkreślić, że gracze, którzy kupili jedną z konsol PlayStation 4 zrobili to nie po to, aby służyła ona za mebel. Sony wspomina o 103 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i niemal 40 mln abonentów programu PlayStation Plus.

PlayStation 4

Źródło: Sony, siliconera

Warto zobaczyć również:

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  3
  PS4 sprzedaje się bardzo dobrze, nie pokażą PS5 bo nie ma to jeszcze uzasadnienia. Mogli by nawet nic nie mówić do samej premiery. Praktycznie to PS5 mogli by rownie dobrze wydać pod koniec 2021 a dalej by sie ps4 sprzedawało.
  • avatar
   majster klepka
   0
   No fakt aby pograć na pc z detalami High trzeba wydać minimum 3000 zł ( za krążownika ) a gdzie detale ultra :) plus kolejne 1500 zł
   • avatar
    barpiw
    0
    Nie liczę na nic ciekawego - zapewne kolejny raz się zawiodę. Najprawdopodobniej czeka nas znowu sprzęt wyciągajacy niegrywalne i śmieszne jak dla mnie 30FPS-ów w trochę bardziej zaawansowanych graficznie tytułach niż Rayman czy Fifa (nic nie ujmując tym grą). Ps4 Pro miało być znacznie lepsze od podstawowej wersji i w rozdzielczości 1080p oferować 60 klatek. Rzeczywistość okazała się niestety inna i takich tytułów było jak na lekarstwo. Na Playstation są naprawdę interesujące tytuły. Szkoda tylko, że nie ma odpowiedniej konsoli na której można by z przyjemnością w nie pograć poza paroma wyjątkami jak świetny The Last Of Us. Który to dobrze działał i był najlepszą grą w jaką grałem na prosiaczku. Ale np. tak uwielbiany przez milony ludzi Uncharted 4 już nie hulał jak powinien. Sam chciałem się przekonać jak dobra jest ta gra, lecz tytuł odrzucił mnie przez ten irytujacy klatkarz - szybko go odpuściłem. Super byłoby się mylić i otrzymać tym razem sprzęt oferujący 60 klatek, będące podstawą wartością. Wtedy bez wachania chetnię go kupię nie ważne jak będzie wyceniony. Poczekamy, zobaczymy i się przekonamy...
    • avatar
     NortonJ
     0
     Well, to play on a PC with High details you have to spend a minimum of 3000 PLN (for a cruiser) and where details are ultra
     • avatar
      hideo
      0
      z tej "prezentacji PS5" to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać XD Sony zepnijcie się w końcu chociaż na E3
      • avatar
       Gatts-25
       -1
       Początek roku a ludzie chcieli by wiedzieć wszystko.Jeżeli Sony nie ujawnia jeszcze danych to już pewnie , że w dalszym ciągu nie dokończyli pełnej specyfikacji.Jeżeli jest prawdą , że CPU i GPU do konsol nowej generacji ma powstawać na 7nm EUV (bo nie widzę sensu pakować się w stare 7nm DUV) a kolejna sprawa to koszty gdyż przejście na EUV redukuje koszty o około 40% (Każde użycie EUV skraca proces naświetlania o 4 kroki) więc gdy wrzucimy , że koszt wafla z 7nm EUV jest o 20% wyższy od 7nm DUV i wtedy odejmiemy o 40% całkowity koszt to nie dziwne te oczekiwanie na korzystanie litografii 7nm EUV.Same korzyści od lepszej energooszczędności układu , gęstsze upakowanie tranzystorów i jeżeli taki CPU+GPU miał mieć 550mm2 w 7nm DUV to przy użyciu 7nm EUV będzie miał 440mm2 a jak wiemy czym mniejszy układ tym wyższy uzysk.Microsoft swoimi wypowiedziami na temat swojej konsoli nowej generacji powbijał tyle szpil w Sony , że teraz nie zdziwcie się jak zobaczymy PS5 sporo lepsze technicznie.Sony ma na prawdę blisko do Samsunga by ten co nie co pomógł im w opracowywaniu tego urządzenia.
       • avatar
        myszka91
        -1
        Na PS4 już się nie da grać w nowe gry pokazały to w zeszłym roku takie tytuły jak Control, Days Gone, Star Wars Jedi Fallen Order czy też Resident Evil 2 z żółtym mlekiem zamiast normalnego obrazu.
        • avatar
         piotreeeek
         -2
         W sumie i tak jest niemal pewne że nowy Xbox rozjedzie mocą PS5, więc na tej konsoli znowu będą najbardziej wykastrowane graficznie wersje gier.
         A niebieskie lemingi będą czekać kolejne lata na jakąś korytarzową gre wielkości pudełka od zapałek ,bez fizyki, z czarnymi pasami, która zaledwie zbliży się graficznie do gier z PC. Sytuacja taka sama jak na tej generacji od kilku lat.
         • avatar
          Torrentowy Pirat
          -16
          Ah, te liczby i statystyki to policzek wymierzony w twarz graczy PC, a teraz patrzmy jak się czerwienią ehh...

          Pisałem wcześniej, że PS5 będzie mieć zaimplementowany sprzęt do RT no i jest napisane jak świnia.

          Sony wcale nie śpieszy się z wydaniem PS5, bo czwóreczka sprzedaje się doskonale, a wydawane na nią gry nadal po tylu latach miażdżą krążowniki PC za ultra hajs ha! A co dopiero będzie, gdy wyjdzie PS5! Powolne pancerniki PC czeka już jedynie walk of shame!
          • avatar
           NortonJ
           0
           Which worked well? mywegmansconnect