Monitory

Apple wstydź się! Takie rozwiązanie problemu to jakiś żart!

przeczytasz w 1 min.

Monitor Apple Studio Display nie zbiera dobrych recenzji. Pierwsze doniesienia o problemach związanych z tymi urządzeniami pojawiły się miesiąc po ich premierze. Od pewnego czasu w sieci znaleźć można informacje o innej wadzie tych monitorów, do której firma Apple się przyznała. 

Problemy z monitorami Apple Studio Display

Firma Apple wysłała do autoryzowanych sprzedawców swojego sprzętu informację, że użytkownicy wspomnianych we wstępie monitorów mogą borykać się z problemami dotyczącymi odtwarzanego dźwięku przez wbudowane w te urządzenia głośniki.

Zdarza się między innymi, że dźwięk jest nagle ucinany, tempo jego odtwarzania znacznie przyśpiesza lub jest on zniekształcony.

Właściciele tych monitorów raportują podobne problemy od kilku tygodniu, ale w ostatnim czasie liczba takich zgłoszeń znacznie się zwiększyła.

Jedna z użytkowniczek serwisu Twitter opublikowała krótki film, na którym usłyszeć można opisywane wyżej problemy.

Jest rozwiązanie, ale Apple powinno się wstydzić o tym mówić

Firma Apple ma tymczasowe rozwiązanie tego problemu, ale wydaje się ono kuriozalne. Dodatkowo przypomnijmy, że za Studio Display zapłacić trzeba co najmniej 8499 złotych.

W przypadku wystąpienia opisanych wyżej problemów zaleca się odłączenie monitora Studio Display od zasilania. Warto także odłączyć wszystkie podłączone do niego akcesoria. Następie należy odczekać 10 sekund i podłączyć monitor ponownie.

monitor Apple

Firma uspokaja jednak, że nie jest to problem sprzętowy i kolejne aktualizacje systemu iOS go wyeliminują, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi. Dodatkowo, należy regularnie sprawdzać czy zainstalowana jest najnowsza wersja oprogramowania.

Warto przypomnieć, że Studio Display działa pod kontrolą systemu iOS, który jest regularnie aktualizowany, a kolejne wersje mogą eliminować podobne problemy. Podobnie było w przypadku kłopotów dotyczących jakości obrazu przechwytywanego przez wbudowaną w ten monitor kamerę.

Źródło: MacRumors

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bruner
  20
  Jak dokupisz specjalne słuchawki apla za 1000 zł to pierdzenie ustaje
  • avatar
   racedriver
   5
   it's not a bug, it's feature!
   • avatar
    Rav-X
    2
    iOS? Serio? A może jednak macOS?
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Producent przyznał, że w oprogramowaniu jest błąd, programowy, i zadeklarował że zostanie wprowadzona poprawka. Nie rozumiem gdzie leży problem.

     9 miesięcy temu kupiłem Opla w którym jest masa błędów programowych w systemie multimedialnym. Kosztował znacznie więcej niż 8000zł. I nikt się za poprawianie błędów nawet nie próbuje zabierać -.-
     • avatar
      Eryk333
      1
      Moim skromnym zdaniem to nie firma to dno skok na hajs i tyle a jak chcesz coś lepiej to ból exstra kasę za byle co chcą nie wiadomo ile wolę inne firmy .
      • avatar
       pawluto
       0
       ilość wpadek ostanio apple sugeruje że sprzęt ten schodzi na psy ...
       • avatar
        Naruto1
        -1
        Czyli nieprawidłowo działa jedna z dwóch głównych funkcji monitora? LOL :) Pamiętacie problem telefonu z... odbieraniem rozmów telefonicznych?
        • avatar
         Teodor
         -1
         Wczesna wersja alfa, czy beta?
         Większość firm leci w kulki, a barany dają się strzyc.

         Witaj!

         Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
         Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

         Połącz konto już teraz.

         Zaloguj przez 1Login