Smartfony

Ludzie skarżą się na nową aktualizację iPhone'ów. System przywraca niechciane zdjęcia

przeczytasz w 2 min.

Fala krytyki pod adresem Apple. W sieci pojawiają się niepokojące doniesienia w związku z najnowszą aktualizacji smartfonów iPhone – użytkownicy mają odnajdować na urządzeniach usunięte zdjęcia sprzed lat.

Ostatnie dni nie są najłatwiejsze dla firmy Apple. Producent mierzy się z falą krytyki po reklamie najnowszego iPada, a sprzedaż gogli Vision Pro spadła do poziomu poniżej oczekiwań. To niejedyne problemy giganta z Cupertino, bo użytkownicy skarżą się też na najnowszą aktualizację systemu iOS. 

iOS 17.5 przywraca usunięte zdjęcia 

W serwisie Reddit pojawiły się wpisy zaskoczonych użytkowników iPhone’ów, którzy po aktualizacji smartfona do iOS 17.5 zobaczyli stare, dawno usunięte zdjęcia z telefonu. Nawet tych, którzy nie chcieli zobaczyć.

Użytkownik Specialist-Fix8528 relacjonuje: 

“Właśnie zakończyłem aktualizację. Podczas rozmowy z moim partnerem poszedłem wysłać zdjęcie i zobaczyłem, że najnowsze zdjęcia to materiał nsfw, który zrobiliśmy lata temu, kiedy mieszkaliśmy osobno (covid itp.). Ale WTF. Zostały trwale usunięte. Lata temu, ale magicznie wróciło? Sprawdziłem mojego iPada i też ma zdjęcia (niektóre prace artystyczne, które zrobiłem lata temu). Czuję się nieswojo. Czy ktoś jeszcze miał ten problem? Mam na myśli zdjęcia powracające po aktualizacji?” 

Inni użytkownicy zgłaszają podobne problemy: 

“Mam tak samo. Mam cztery zdjęcia z 2010 roku, które wciąż pojawiają się jako najnowsze zdjęcia przesłane do iCloud. Wielokrotnie je usuwałem.” - napisał użytkownik 1Dunia. 

“Mam tak samo, zdjęcie z września 2022 roku pojawiło się znikąd w sekcji ostatnich w aplikacji Zdjęcia, dziwne” - napisał użytkownik Ezzo97. 

Niektórzy w dosyć szyderczy sposób wyśmiewają błąd producenta: 

“Ciesz się z gorących wspomnień sprzed lat, nigdy nie będziesz tak piękna jak wtedy” - napisał użytkownik ArnoCryptoNymous. 

Na ten moment nie wiadomo, skąd wynikają problemy, szczególnie, że dotyczą one zdjęć zrobionych lata temu. System przechowuje usunięte pliki, ale maksymalnie tylko przez 30 dni (dzięki temu użytkownicy mogą je odzyskać lub trwal usunąć z urządzenia). Być może usterka jest związana z błędem w iOS 17,3, która powodowała problemy z synchronizacją plików i mogła obejmować kopie zapasowe iCloud. 

Źródło: MacRumors, Reddit

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baertus11
  7
  Czyli Apple pokazał, że nadal przechowuje WSZYSTKO co niby Użytkownik usunął.... Apple kontra prywatność 1:0.....
  • avatar
   assistant
   2
   No i będzie afera :)
   • avatar
    WacławTrawa
    -3
    Siemano ziomale. Nazywam się Wacław Trawa i jestem międzynarodowej sławy aktywista klimatycznym i ekspertem od przyrody klimata!
    Walczę o to aby klimat na ziemi się nie zmieniał i żeby czyste powietrze było dla następnych pokoleń. Jestem wielkim zwolennikiem zielonego ładu bo tylko ten ład sprawi że obniży się CO2 i uratuje to ziemie przed katastrofa klimatyczna.
    A Teresa powiem wam jaknto się stało ze moge jeździć po czlym swiecie i walczyć o przyrodę!
    Otóż odkryłem pewna aplikacje która nazywa się Crypto Com! To aplikacja gdzie bezpiecznie i ekologicznie kupicie takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, BNB, Solana, cosmos atom, dogecoin, shiba inu i setki innych kryptowalut!!!
    A póz z rym aplikacja Crypto Com nie pozostawia ŚLADU WĘGLOWEGO I NIE ZANIECZYSZCZA ZIEMI!!!!
    Tylko w tamtym roku zarobiłem 100 miliardow dolarów dzięki aplikacjami Crypto Com handlując tylko kryptowalutami!!!!
    I to dziki temu jeździe po całym swiecie i walczę o środowisko naturalne!!!
    Słuchajcie wy tez możecie zarobic zajebisty hajsik!!!!! Pod spodem daje wam linkacza do zarejestrowanie w Crypto Com!!!!
    Wystarczy ze kliknięcie w niego zarejestrujecie się w aplikacji Crypto Com przejdziecie proces KYC, podepniecie swoją kartę kredytówa i zamówicie minimum czerwona karta Ruby a otrzymacie na start az 25$ w kryptowalucie Crypto Com!!!
    Kupuj, wymieniaj, handluj i trejduj kryptowalutami s zielonej aplikacji Crypto Com!!! Zarub miliony$ a przy okazji dbaj o środowisko naturalne!!!
    Ja Wacław Bomba osobiście gwarantuje
    satysfakcję i wysokie zarobki!!!
    Klikaj w linkacza teraz!!! Nie ma czasu!!! Czas to pieniądz!!! Czas to ocalenie planety!!! KLIKAJ!!!!

    https://crypto.com/app/jjey2xxs9c
    • avatar
     denali
     0
     dlatego ja staram się nie aktualizować zanim nie przeczytam opinii:)