Ciekawostki

Produkty z USB 3.0 jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

USB Implementers Forum wyjawiło, że jeszcze w tym roku na rynku mają pojawić się pierwsze produkty korzystające z interfejsu USB 3.0 (Superspeed).

Obecnie producenci mogą już ubiegać się o odpowiedni certyfikat, który pozwoli na zamieszczenie na pudełku logo USB Superspeed i da pewność klientom, że zakupiony sprzęt współpracuje z najnowszym interfejsem.

Dla przykładu, w październiku lub w listopadzie mamy doczekać się pierwszych płyt głównych wyposażonych w porty USB 3.0. Warto mieć to na uwadze, ponieważ już niebawem odbędzie się premiera najnowszego chipsetu P55 i dostępne wówczas płyty raczej nie będą oferowały USB 3.0. Jeśli więc zaczekamy jakieś dwa miesiące, uda się kupić sprzęt bardziej przyszłościowy.

Specyfikacja USB 3.0 została opracowana przez USB Promoter Group, w skład której wchodzi Intel, HP, Microsoft, NEC, ST Ericsson i Texas Instruments.

USB 3.0 ma zapewnić 10-krotnie wyższe transfery niż oferuje wersja USB 2.0 Hi Speed, jak również cechować się lepszą energooszczędnością.

Analitycy z In-Stat twierdzą,  że do roku 2013 interfejs USB 3.0 będzie stanowił ok. 30 proc. rynku.

Miejmy nadzieję, że w tym roku ujrzymy sporo produktów korzystających z nowego USB. Miejmy też nadzieję, że nie będą przesadnie drogie.

Źródło:TG Daily.com

 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naviretlav
  0
  jakieś urządzenia zapowiedziano już na usb 3.0 ?
  • avatar
   warcab1234
   0
   Ciekawe co wymyślą po 'Super speed' jak będzie następna generacja USB.
   • avatar
    Qazzy
    0
    taa, zapewne naprodukują pendraków z "superszybkim USB3" i powsadzają kości z zapisem 4-5 MB/s
    USB 2.0 oferuje przepustowość 480 Mb/s czyli ok.60 MB/s, a i tak ciężko znaleźć pendraki, które mają odczyt powyżej 30 i zapis 25 MB/s
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     no zobaczymy- chętnei kupiłbym sobie jakiegos fajnego pendrive'a z usb 3.0 żeby jakos szybciutko działał :)