Technologie i Firma

Profesjonalna wizualizacja danych za darmo - Google Data Studio

przeczytasz w 1 min.

Google Data Studio to narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorcy (i nie tylko) mogą przedstawiać kluczowe informacje w estetyczny i czytelny sposób.

Nie tylko same dane, ale też sposób ich prezentacji powinien być atrakcyjny dla klienta. Z pomocą polskim przedsiębiorcom przychodzi firma Google, która udostępniła Data Studio – proste w obsłudze, a dające świetne efekty narzędzie do wizualizacji danych.

Google Data Studio zadebiutowało niemal rok temu, a od kilku dni trafia też do Polaków i dziś większość z nas ma już do dostęp do tego narzędzia. Służy ono do przygotowywania estetycznych wykresów i grafik na podstawie danych z usług Google, takich jak Analytics, AdWords , YouTube, Atribution 360 czy BigQuery, a także z usług reklamowych Facebook, Bing i Twitter.

Wizualizacja może być nie tylko trudna pod względem czytelnego i estetycznego przedstawienia danych, ale też niesamowicie wręcz czasochłonna. Narzędzie Google Data Studio ma być rozwiązaniem obu tych problemów (i sądząc po opiniach użytkowników – jak najbardziej jest). Obsługa ogranicza się do wybrania szablonu, importu danych i kilku dodatkowych kliknięć.

Google Data Studio przykłady

Ciekawostką, obok której naprawdę trudno jest przejść obojętnie, jest fakt, że generowane raporty są praktycznie zawsze aktualne. Dzieje się tak dlatego, że dane są przetwarzane w czasie rzeczywistym i nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu zmienić zakres dat i otrzymać zaktualizowaną prezentację. 

Sprawdź: Google Studio danych (Google Data Studio)

Źródło: Google

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Wasek
    3
    Jak firma nie ma problemu z dzieleniem się swoich danych z Google to ok. Tylko dlatego to jest za darmo - coś za coś.