• benchmark.pl
 • newsy
 • Nowy numer magazynu "Programista" - wydanie czwarte - Visual Studio 2012

Nowy numer magazynu "Programista" - wydanie czwarte - Visual Studio 2012

przeczytasz w 1 min.

PHP Symfony2, C#, Gadu-dadu w chmurze Google

 Programista czasopismo magazyn numer cztery

Dostępne jest już czwarte wydanie miesięcznika dla developerów "Programista". Ten numer został poświęcony tematowi Visual Studio 2012.

Visual Studio 2012, to środowisko programistyczne, które wzbudza kontrowersje od momentu pojawienia się jego najwcześniejszych wersji. Dość radykalne zmiany kolorystyki (a raczej jej pozbawienie) oraz wszechobecne użycie wielkich liter sprawiły, że programiści skupili się na komentowaniu strony wizualnej, pomijając kluczowe zmiany i nowe funkcje.

Warto jednak zapoznać się z tym, co oferuje najnowsza wersji IDE. Poza tym w aktualnym numerze znajdziecie drugą część artykułu pt "Diabeł tkwi w szczegółach"o meandrach języka C/C+. Dowiecie się też jak stworzyć bota czatowego służącego do komunikacji wśród grupy współpracowników? O tym w artykule "Własny bot na GG w oparciu o platformy BotAPI i Google App Engine".

Programista czasopismo magazyn numer cztery okładka

Inne tematy poruszane w nowym numerze to m.in.:

 • Koncepcja i narzędzia Continuous Integration
 • Łączenie C++ i Pythona przy pomocy boost_python
 • Loose coupling w PHP, czyli co nowego w Symfony2

Pełen spis treści można obejrzeć na stronie wydawcy.

Warto zwrócić uwagę na to, że "Programista" w prenumeracie elektronicznej dostępny jest w postaci plików PDF, ePub i mobi (na czytniki ebooków).

Jeżeli ktoś chciałby sprawdzić jakość zamieszczonych artykułów w tym miesięczniku, redakcja udostępniła bezpłatne, pierwsze wydanie magazynu.

Magazyn jest dostępny w prenumeracie na stronie wydawcy, jak i w salonach Empik.

Źródło: programistamag

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  moorell
  0
  Hm... może czas spróbować co tam u M$-a w trawie piszczy - to już dobrych N lat gdy ostatni raz próbowałem VS... Teraz W7 jest używany tylko do gier, więc nawet jeśli VS rozłoży mi system, to nic wielkiego się nie stanie.

  Co do Delphi to o ile rozumiem jest to pochodna Pascal-a? Z tym to językiem zaczynałem przygodę z programowaniem na PC i muszę przyznać, że po przesiadce na C++ jakoś za nim więcej nie tęskniłem. Oczywiście na pewno sporo się w nim zmieniło od tamtego czasu, aczkolwiek obecnie jestem zatwardziałym zwolennikiem C/C++ jeśli chodzi o niższy poziom.
  Do tego Linux, gcc, vim i chulaj dusza-piekła nie ma! :)
  • avatar
   verona
   -2
   Szkoda, że nadal niż o Delphi :/ Bardzo dobry język, dobry wybór jako pierwszy do nauki, kompilator Borland Delphi 7 ma już wiele lat, a nadal się świetnie spisuje.
   • avatar
    Dazuo
    0
    Sądzę tak samo jak ty. Sam zaczynałem programowanie w Delphi, właśnie na Borlandzie. Ahh, te problemy z działaniem na W7. ;) Potem był już C++. Na razie jakoś nie mam czasu, ale jak bym chciał poszykać poradnika do C++ to wujek Google jest pod ręką: szybciej i za darmo. ;)
    • avatar
     Kenjiro
     0
     Cóż, VS 2012 mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda inaczej, po zagłębieniu się jest w zasadzie identyczny z poprzednikami (w kwestii działania i funkcjonalności). Dla mnie jest ważne, że wreszcie w pełni powrócił IntelliSense dla C/C++ (po usunięciu w poprzedniej wersji). Reszta jest dla mnie zbyteczna ;).
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      szkoda, że nie można zakupić pojedynczego wydania w eBooku ;/ empika nie mam więc dupa nie mam jak kupić :(