Gry

Projekt Aliens: Colonial Marines wskrzeszony

przeczytasz w 2 min.

Studio Gearbox od miesięcy milczało na temat swojego projektu ze świata filmu Obcy. Za sprawą firmy SEGA zaczęły napływać nowe informacje.

 Warto przeczytać:
 

Nowe wieści o Brink

Już na początku 2008 roku zapowiedziano nową grę z fabułą osadzoną gdzieś pośrodku historii opowiedzianej w kultowej serii horrorów science fiction. Mieliśmy wcielić się w członka oddziału marines walczącego z kosmicznymi bestiami. Całość zapowiadano jako strzelaninę z elementami taktycznymi.

Gearbox Software, które było odpowiedzialne za ten tytuł narzuciło sobie jednak inne priorytety. Najpierw Brothers in Arms, później niedawno wydane Borderlands, aż w końcu przejęcie Duke Nukem Forever sprawiły, że o Aliens musieliśmy zapomnieć. Ktoś jednak puścił parę z ust i nadzieje na spotkanie Obcych odżyły.

W jednym z wywiadów Randy Pitchford jasno stwierdził, że wydawca gry, SEGA, był tak podekscytowany wizją ukazania się gry, że przedwcześnie udzielił o niej informacji prasowej. Priorytetem firmy jest sfinalizowanie prac nad przejętymi od 3D Realms przygodami Księcia - jak sami przyznają, nie widzą już swojej przyszłości w jasnych barwach, jeśli zepsują ten tytuł.

Do pracy nad Duke Nukem Forever jest zaangażowanych na stałe 70 osób. Przy sile roboczej ponad dwustu twórców daje to wystarczająco dużo ludzi do zajmowania się pobocznymi projektami. Miejmy jednak nadzieję, że "poboczne" nie znaczy "robione byle jak". Pitchford przyznał, że w chwilę po ogłoszeniu prac nad Aliens: Colonial Marines nie została napisana jeszcze ani jedna linijka kodu. Czeka więc jeszcze długa droga do chociażby bety.

My jednak mamy nadzieję, że prace postępują. Grafiki i pierwsze filmy prezentujące możliwości gry ukazywały się już parę lat temu, jednak można bezpiecznie założyć, że nie zostaną użyte, bo postęp technologiczny skazuje je co najwyżej na ciekawostkę z kulisów powstawania gry. Póki co, na stronie o nowych Obcych można znaleźć nie do końca pewne szkice (jeden z nich poniżej). Najprawdopodobniej pochodzą one z omawianego tytułu. Nie pokazują co prawda za dużo, ale pozwalają spekulować, że coś się w tym temacie dzieje.

Może nie jest to zbyt optymistyczne stwierdzenie, ale prawdopodobnie Colonial Marines ukażą się po premierze Duke Nukem Forever. A termin tej ostatniej był już powodem wielu żartów. Obok stwierdzeń, że nastąpi dzień po końcu świata i tym podobnych, najbardziej logicznym jest proste "When it's done" (czyli - kiedy będzie skończone).

Źródło: Nowgamer

Polecamy artykuły:  
Karta do bicia rekordów - MSI GTX 480 Lightning
20 bezpłatnych aplikacji do Androida
Intel Core i7 970 - potwór wydajności w niższej cenie

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Git majonez powiem krótko :)
  • avatar
   renholder1987
   0
   bo im się zachciało dukenuken forever robić barany,AvP już wyszedł z dodatkiem chyba na początku tego roku a Colonial marine miał wyjśc zaraz po.Bo chcieli sprawdzic jak AvP się sprzeda.... Żal...
   • avatar
    Cybul2
    0
    Serii horrorów Johna Carpetera?? Czyli gdzieś między The Thing a Halloween? Autor Chyba miał na myśli serie filmów stworzonych przez Scota, Camerona, Finchera i Jeuneta. :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Już na początku 2008 roku zapowiedziano nową grę"
     ja pamietam pierwsza zapowiedz jeszcze na ps2 jakies 8lat temu
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Mogliby zrobić tę grę na modłę "Stalker: Cień Czernobyla". Otwarty świat, dowolność wykonywania zadań, praktycznie nieograniczony czas przejścia gry.