Kontrolery do gier

Projekt Natal także dla PS3??

przeczytasz w 1 min.

Projekt Natal, czyli innowacyjny kontroler firmy Microsoft, pierwotnie miał być przeznaczony jedynie do sterowania grami w konsoli Xbox360. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Natal będzie służył nie tylko do gier, ale kontroli komputera i innych urządzeń multimedialnych, nie tylko w grach. Dziś natomiast pojawiła się kolejna bardzo ciekawa informacja - Projekt Natal może trafić także na konsole Play Station 3.

Projekt Natal jest wciąż w fazie eksperymentalnej, lecz już wzbudza wiele emocji i nadzieji. Zastosowanej kamery jako kontrolera urządzeń elektronicznych jest przez wielu ekspertów uważane za wielki skok do przodu w dziedzinie rozwoju elektroniki. Sony, obawiając się zbyt mocnej konkurencji Xboxa360, planuje wprowadzić wkrótce własny kontroler ruchu - Sony Eye Toy. By nie pozostać w tyle, wprowadzi także wsparcie dla Projektu Natal. Wszystkim tym pracom bacznie przygląda się koncern Electronic Arts, planując zapewnić wsparcie w swoich grach obu projektom.

John Riccitiello, dyrektor wykonawczy w Electronic Arts zapewnił, że koncern stanie na wysokości zadania i przystosuje swoje tytuły zarówno do kontrolera Microsoft jak i Sony. Możemy przypuszczać, iż nie są to słowa rzucane na wiatr - wystarczy tylko przypomnieć, iż jedną z pierwszych gier, na jakich prezentowany był Natal, było Burnout Paradise. Wiadomo już także, iż Microsoft kontaktował się z Bungie i Epic Games - wydawcami największych hitów na Xboxa360 w związku z Projektem Natal. Obie firmy będą gotowe na premierę Projekt Natal, mimo że Epic Games wyraziło wiele wątpliwości co do zastosowania Natal, szczególnie w shooterach.

Kamera Sony Eye Toy dla PS3 - godny rywal dla Projekt Natal?

Źródło: GameSpot, futureblog.pl

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Cr4sH
    0
    Glupota ze na ps3 tez bedzie. To powinien być ich exclusive.