Filmy / seriale / VOD

Netflix podał przybliżoną datę premiery drugiego sezonu Wiedźmina

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciele Netflix uchylili rąbka tajemnicy odnośnie tego, kiedy udostępniony zostanie drugi sezon jednego z ich największych hitów. Nie ma powodów do zmartwień.

Wiedźmin sezon 2 - kiedy premiera?

Przybliżona data premiery pokrywa się z tym, o czym mówiły nieoficjalne informacje. Drugi sezon serialu Wiedźmin pojawi się na Netflix w czwartym kwartale tego roku. Zdradził to Ted Sarandos, jeden z współzałożycieli i obecnych szefów popularnego serwisu. Jednocześnie wymienił dwa inne seriale, które powrócą z nowymi odcinkami w podobnym okresie. To Cobra Kai i Ty.

„Wydaje mi się, że w pierwszej części tego roku mieliśmy pod górkę. Wiele projektów, które mieliśmy nadzieję wypuścić wcześniej zostało opóźnionych z powodu problemów przy produkcji wynikających z Covid. Myślimy, że wrócimy do znacznie stabilniejszego stanu w drugiej połowie 2021 roku, na pewno w czwartym kwartale, gdy wejdziemy z bardzo mocną ofertą i powrotem wielkich hitów, takich jak Wiedźmin, Cobra Kai i Ty.”

Mało nowych użytkowników Netflix

Dokładną datę poznamy zapewne dopiero za kilka, być może za kilkanaście tygodni. Nie wydaje się jednak, aby coś miało się zmienić, czwarty kwartał jest raczej niezagrożony. Potwierdzono bowiem już, że zakończyły się zdjęcia na planie i pozostaje jedynie postprodukcja mniej narażona na negatywne skutki pandemii i ograniczeń z nią związanych. Bo zdjęcia były przerywane dwukrotnie.

Netflix wciąż ma się dobrze, ale nie jest tak doskonale, jak zakładano. Wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku okazały się świetne (w ujęciu rok do roku przychody poszły w górę o 24%), ale poniżej oczekiwań wypadła liczba nowych użytkowników. Szacowano, że Netflix pozyska we wspomnianym okresie ponad 6 mln subskrybentów, a ostatecznie znalazło się ich nieco ponad 3,98 mln. Drugi kwartał może być pod tym względem jeszcze gorszy.

Brak głośniejszych premier to jedno, ale nie wypada też pomijać konkurencji, która zaczyna podgryzać Netflix coraz mocniej. Nowy sezon Wiedźmina i kilku innych popularnych seriali bardzo się serwisowi przyda. W końcu pierwszy sezon przygód Geralta okazał się najlepszym debiutem w historii Netflix.

Źródło: comicbook

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!