Internet

Przyzwyczajenia i ulubione marki nastolatków

przeczytasz w 1 min.

Co jest na topie? Wszystko, co ma dotykowy ekran uważane jest za "pożądane". Podobnie jak telefony oferujące dużą pojemność na muzykę i inne pliki, jak i przenośne urządzenia pozwalające łączyć się z internetem (m.in. iPhone) oraz ogromne telewizory.

Co nie jest? Wszystko, co ma przewody, telefony z czarno-białymi ekranami i urządzenia pracujące na baterii krócej niż 10 godz.

Brytyjski serwis PC Advisor opublikował interesujący raport, z którego można dowiedzieć się wielu informacji na temat współczesnych nastolatków. Jak używają konsol do gier? Jak używają komputerów? Jak telewizji? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w zagranicznym serwisie (po angielsku).

W skrócie napiszemy, że nastolatki nie lubią Twittera, za to kochają Facebooka i YouTube. Nie chcą konsol, bo wolą kupować piracie gry na PC, wolą Walkmany niż Apple iPhone'y i pecety zamiast Maców. Uwielbiają też technologie dotykowe, a internet wykorzystują głównie do rozrywki.

Źródło:PC Advisor.co.uk

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  0
  "W skrócie napiszemy, że nastolatki nie lubią Twittera, za to kochają Facebooka i YouTube. Nie chcą konsol, bo wolą kupować piracie gry na PC, wolą Walkmany niż Apple iPhone'y i pecety zamiast Maców. Uwielbiają też technologie dotykowe, a internet wykorzystują głównie do rozrywki."
  Bo to pewnie jest robione w UK, a w USA to pewnie będzie na odwrót. Zresztą, ja nie jestem zwolennikiem appla i w tym się z tymi nastolatkami zgodzę, syf kiła i mogiła :D
  • avatar
   Brandar
   0
   Co do "jabłuszka" jestem nastawiony połowicznie. Lubię Maci, za to jestem sceptycznie nastawiony do iPhone'a.
   • avatar
    Brandar
    0
    W tym newsie pominięto jedną rzecz. Cały ten raport został przygotowany przeez firmę analityczną, która zapytała jednego nastolatka o upodobania jego i jego kolegów, więc nie powiedziałbym, że to jakaś rzetelna analiza ;].
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Zgadzam się z *Brandarem* zapytali jedną lub dwie osoby i już mają newsa. Co do *jabłuszka* lubię *Mac Os X* i iPhone kręcą mnie szybkie systemy lub bajeranckie telefony :D.
     • avatar
      assistant
      0
      Hmm nie lubią Maców zapewne ze względu na cenę. Notebooki od Maca są ładne i wydajne. Co do dotykowych wyświetlaczy to mam taki w telefonie od 3 lat i rewelacją dla mnie nie jest, czasami wręcz utrudnieniem.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Nie chcą konsol, bo wolą kupować piracie gry na PC"
       W tekście jest napisane, że wolą sami piracić, a nie kupować piraty.
       Cała ta analiza jest w sumie do niczego, bo nijak nie pokrywa się z wynikami sprzedaży, nie wspominając już o subiektywności. Dzieciaki nie lubią Tweetera? HAHAHAHA, dobre! Co nie jest na topie? Czarno-białe ekrany? -Autor miał na myśli raczej ekrany monochromatyczny. Kable? -W takim razie co ze słuchawkami? Telefony-cegły? -Tak się składa, że to one mają najwięcej bajerów i są pożądane, że nie wspomnę o popularnych wśród chamerykańskiej młodzieży cegłach z wysuwanymi klawiaturami QWERTY. Wiochą jest zapodanie czegoś takiego na newsa, litości.