Konsole do gier

Te gry mają być perłą w koronie Sony. Doniesienia o PS5 Pro Enhanced

przeczytasz w 1 min.

Mocniejsza wersja PS5, czyli PS5 Pro, ma zapewnić przeskok technologiczny, co w kolei przełoży się wrażenia z rozgrywki. Jakie warunki muszą spełnić gry, by pochwalić się tytułem “PS5 Pro Enhanced”? Branżowy insider zna odpowiedź na postawione pytanie.

Branża gier przeciekami stoi i PS5 Pro jest tego najlepszym przykładem, chociaż nie jedynym, patrząc np. na doniesienia o nowej konsoli Xbox. Premiera ulepszonej wersji PlayStation 5 sprawi, że powstanie nowa kategoria gier - informuje Insider Gaming. Rzecz jasna o ile zostaną spełnione pewne wymogi.

Czym jest PS5 Pro Enhanced?

Serwis Insider Gaming dowiedział się o “Trinity Enhanced”. Chodzi o kodową nazwę PS5 Pro, więc Insider Gaming stosuje “PS5 Pro Enhanced”. Ta etykieta to w praktyce ekskluzywny tryb graficzny, na który składają się: rozgrywka w stałych 60 fps, PSSR skalujące rozdzielczość do 4K, ulepszony ray tracing.

Nieoficjalna specyfikacja PS5 Pro tłumaczy, czym jest PSSR (PlayStation Spectral Super Resolution) i sugeruje przy tym, że wydajność nowej konsoli będzie znacznie wyższa.

Gry mogą być jeszcze lepsze, oto wymagania

Insider Gaming informuje, że istnieją rzekomo dodatkowe kryteria, które pozwoliłyby danym grom otrzymać kategorię “PS5 Pro Enhanced”. Najważniejsze, by gra spełniła minimum jedno z poniższych ulepszeń:

 • Zwiększona rozdzielczość docelowa dla tytułów, które działają w stałej rozdzielczości na standardowej konsoli;
 • Zwiększona docelowa maksymalna rozdzielczość dla tytułów uruchamianych w zmiennej rozdzielczości na standardowej konsoli;
 • Zwiększona docelowa liczba klatek na sekundę dla tytułów, które mają na celu stałą liczbę klatek na standardową konsolę;
 • Dodanie ray tracingu na PS5 Pro.

Źródło: Insider Gaming

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PoetaX
  4
  Widzę, że benchmark z idiotycznymi tytułami w formie. Tytuł: "Te gry mają być perłą w koronie Sony. (...) " Czytam, czytam, przeczytałem do końca i mam takie "zaraz, ale jakie gry, tu chyba brakuje jakiegoś tekstu bo nie wierzę, że to tyle w temacie, ten artykuł chyba nie jest clickbaitem?", potem patrze co to za strona, widze Benchmark i wszystko jasne, nie nauczyliście się widzę i dalej traktujecie czytelnika jako deb*la i maszynkę do wciskania sponsorowanych artykułów. Trafiłem tu przez Google Discovery, ale zaraz to naprawię.

  Dlaczego się tak czepiam? Bo jeszcze kilka lat temu byliście serwisem z wartościowymi informacjami ze świata technologii, ale chciwość wygrała i jest jak jest, czyli ściek clickbaitów i nic nie wartościowych artykułów (w większości sponsorowanych). Gratuluje upadku.
  • avatar
   KENJI512
   1
   Zabawne jest, że konsole 'next gen' są 2 gen do tyłu za PCami :D Ten PS5 Pro ma mieć wydajność RTX 3080 i wyjść podobnie, jak premiera RTX 5000 :)