Komputery

Psystar - producent klonów komputerów Mac zbankrutował

przeczytasz w 1 min.

 Firma Psystar produkująca klony komputerów Mac Apple'a złożyła wniosek o bankructwo. 

Wielu użytkowników było zadowolonych z działania firmy Psystar ponieważ produkowała komputery o takich samych konfiguracjach co firma Apple lecz po wiele niższych cenach. Firma jednak ponosiła zbyt duże koszty spraw sądowych oraz opłacania adwokatów. Jest to jedna z niewielu firm, której nie wykończył kryzys a "wojna" z drugim konkurentem.

Źródło: nvision.pl, PCLab.pl

 

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  assistant
  0
  Nie dziwię się, podrabiali dobre komputery to zbankrutowali :]
  • avatar
   rotorek
   0
   w jakim one sensie dobre?
   ja bym powiedział, że drogie - bo w środku to samo, co w wielu innych dużo tańszych ;-)
   • avatar
    suntzu
    0
    1. Nie wszystko stracone, chodzi o to, że apple posądziło psystar o odszkodoawanie, a psystar posądził apple o licencję niezgodną z prawem. Apple prawodopodobnie wygrac proces nr.1, dlatego by zyskać na czasie ogłosili bankructwo...

    2. rotorek nie jesteś w temacie napisz coś ciekawszego. MikiS93 podobnie....

    jesteście zbyt młode dzieci by pamiętać poczatki PC i to, że IBM był jedynym dystrybutorem produktów MS. Gdyby wtedy wygrał MS/IBM to dziś mielibyśmy apple vs ms a ceny rzędu 10tys za sprzęt.

    Podobnie dziś. Gdyby OSX miało popularność rzędu 30% win 45%, a alternatywne rozwiązania Linux, BSD reszte, Gwarantuje wam jedno...
    1. Ceny systemów poszły by w dół zwłaszcza windowsa, bo OS-X jest dużo tanszy
    2. Ceny softu by poszły w dół.
    3. Soft byłby dostępny na każdą platformę
    4. Mniejsze piractwo, kogo nie stać to korzysta z darmowych rozwiązań (80% rzeczy na linuxie są za darmo i mozna na nich robić wszystko co tnie koszty derastycznie)

    5. przyśpieszyłoby to wprowadzenie rozwiązań muliplatformowych...
    OpenCl nie musze mówić co będzie potrawił...
    --> zmniejszyłaby się popularność DX, albo byłyby gry wyposażone w 2 silniki na DX i OpenGL... Żaden producent nie zignoruje 50% rynku oparty o wolny soft unixo podobny.
    • avatar
     falcon386
     0
     Po pierwsze nie zabunkrotowali ale ogłosili upadłość w ramach rozdziału 11 prawa upadłościowego USA - co znaczy mniej wiecej tyle ze teraz sa objeci opieka panstwa i dostana czasowe ultimatum na odzyskanie sprawnosci finansowej, splacenie dlugow etc.
     Po drugie ciagle sprzedaja sprzet, wiec poki co dzialanosc jest kontynuowana.
     Po trzecie moga zmienic nazwe(a konkretnie forme prawna) i sprzedawac to samo tylko ze bez systemu operacyjnego MacOS (czyli taniej) i kazdy bedzie mogl sobie pobrac system z sieci - i na ich miejscu do takiego rozwiazania bym dazyl