Karty graficzne

Quadro FX 4800 - nowy akcelerator dla profesjonalistów od nVidii

przeczytasz w 1 min.

nVidia prezentuje swoją nową kartę graficzną - Quadro FX 4800 przeznaczoną dla profesjonalistów zajmujących się w szczególności projektowaniem grafiki 3D. Akcelerator przeznaczony jest dla komputerów Mac, w których zainstalujemy go przy pomocy standardowego interfejsu PCI-Express 2.0 x16. Na laminacie karty znajdziemy procesor graficzny wykonany w 55 nm procesie technologicznym, 192 procesorów strumieniowych oraz 1.5 GB pamięci GDDR3. Do podłączenia FX 4800 z zewnętrznym wyświetlaczem posłużą dwa wyjścia DVI oraz jedno TV-Out.

Quadro FX 4800 trafi na półki sklepowe w przyszłym miesiącu w cenie około 1800 $.

źródło: TechConnect

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  i ktoś mi może wyjaśnić czym się różnią takie karty od zwykłych dla szarego użytkownika? parametry prawie identyczne a cena z kosmosu?
  • avatar
   entuzjasta789
   0
   bo są dla profesjonalistów(my bynajmniej nimi nie jesteśmy:D) i dobrze radzą sobie z "projektowaniem grafiki 3D":P
   • avatar
    romisz
    0
    hmmm.... "192 procesorów strumieniowych" -> czy to nie przypadkiem stary dobry GTX260?
    A nie powinni dać już nowszego z 216 procesami strumieniowymi(GTX260 216SPU)? ...aaa chyba że "zieloni" znaleźli sposób na opróżnianie magazynów ze starych rdzeni... Dla graczy już za stare to damy dla profesjonalistów:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     rozwalająca jest obsługa aż 8 okienek jednoicześnie; A na geforce zaledwie jedno. Z tego by wynikało że te geforcy to jakieś przedpotopowe. Wogóle to ta opcja jakaś nieprzydatna, bo nawet w nieaktywnym oknie, jak się na byle co naciśnie to jest aktywne.
     wygładzanie krawędzi opengl ;P Jak by to było ważne dla profesjonalistów podczas pracy. Prziecież to i tak jest tylko projekt, a gotowy model będzie wygładzony na każdej karcie.
     Ale co się stało że już nie wciskają rdzenia g92 i g80 ?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Miałem mozliwosc porownac w 3dMark2006 (ust. default) FX4800 z GTX285 wyniki przedstawiały sie następujaco (niestety nie pamietam już dokładnie więc to bliskie okolice prawdziwych rezultatów - dają w każdym razie jakies - mgliste - pojecie "co i jak")

      FX4800 - 16500
      GTX285 - 18500

      w OpenGL różnica w okolicach około 10-15% - FX wolniej od GTX'a - ale to wnioski płynące z testów na własnej aplikacji aniżeli z softu benchmarkowego.