Gry komputerowe

Quake Champions - poznajcie pierwszą czempionkę i pierwszą arenę

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Dwa filmiki otwierają serię, w ramach której twórcy przedstawią wszystko, co najważniejsze, w grze Quake Champions.

Gra Quake Champions staje się coraz mniej tajemnicza. Firmy Bethesdaid Software opublikowały dwa filmiki: jeden przedstawia pierwszą czempionkę, drugi – pierwszą arenę.

Nyx – oto pierwsza czempionka z Quake Champions, jaką jest nam dane poznać. Jej umiejętnością aktywną jest skok ducha, który umożliwia przemieszczanie się między wymiarami i tym samym chwilowe unikanie ataków – podczas skoku bohaterka jest niewidzialna i niewrażliwa na obrażenia. 

Umiejętnością pasywną Nyx jest zaś odskok od ściany, czego tłumaczyć raczej nie trzeba. Krótko mówiąc, będzie to postać dla zręcznych taktyków, cechujących się sprytem i stawiających na działanie z ukrycia. Oto poświęcony jej zwiastun:

Z kolei pierwsza przedstawiona arena to Blood Covenant, której charakterystyka nie bez powodu może przypominać The Camping Grounds z kultowego Quake III Arena. To wariacja na jej temat, w której nie brakuje ciasno ustawionych kolumn i – a jakże! – wyskoczni do wyrzutni rakiet.

Projektanci postarali się także o kilka nowych elementów, takich jak basen z krwią w samym centrum areny. Oto jak prezentuje się Blood Covenant w całej okazałości:

W najbliższych tygodniach twórcy zamierzają przybliżyć nam kolejnych czempionów oraz zaprezentować pozostałe areny, na jakich będziemy walczyć w Quake Champions. Przypominamy, że trwają zapisy do beta testów, a sama gra jeszcze w tym roku zadebiutować ma na pecetach.

Źródło: Bethesda

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  drcocaina
  Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Tylko niech nikogo nie korci robić dubbing-u do tej gry.
  7
 • avatar
  Anavrin990
  Fajnie,że w końcu wyjdzie nowy Quake'a,ale po co te umiejętności?To już nie to samo.Osobiście liczę na tryby bez nich.
  4
 • avatar
  Dragonik
  Eh to nawet koło Quake'a nie stało ale kto co woli.
  3
 • avatar
  Yamaraj6
  Mi się to podoba. Może w końcu jakąś dobrą grę e-sportową zrobią :)
  2
 • avatar
  Dunny
  Skonczy się to tak jak w serii Heroes...III..no moze jeszcze IV...a potem długo długo nic. Tak sobie myśle ,ze ludziska zrobią moda ,który całkowicie wywali te debilne Overwatchowskie skille... Quake to czysty 1vs1.
  1
 • avatar
  bhaal1982
  Mogliby zaimplementować DM4 Bad Place z Quake 1 :D
  1
 • avatar
  walecznygronostaj
  .
  -1
 • avatar
  Satanski
  Tak kozaczyła, a w drugim filmiku zginęła ;-)
  -2
 • avatar
  darioz
  Za szybkie to jest i mało kto w to będzie grać. Lepiej zrobiliby kontynuacje Quake 4, bo większość ludzi właśnie na niego czeka.
  -3