• benchmark.pl
 • Mobile
 • Pierwsze wyniki wydajności procesora Qualcomm APQ8084 z grafiką Adreno 420
Mobile

Pierwsze wyniki wydajności procesora Qualcomm APQ8084 z grafiką Adreno 420

przeczytasz w 1 min.

Również tutaj 4 rdzenie mają być taktowane zegarem 2,3 GHz, ale współpracować będą one z nowym układem graficznym - Adreno 420.

Qualcomm APQ8084 procesor

Jeśli chodzi o mobilne procesory, to w ostatnim czasie dzieje się całkiem sporo. Za nami już zapowiedź MediaTek MT6592 określanego mianem pierwszego prawdziwego 8-rdzeniowego mobilnego procesora, a także premiera iPhone'a 5S z 64-bitowym układem Apple A7. Wiemy już też, że nad odpowiedziami na obydwie te konstrukcji pracuje Samsung i wydaje się, że obecnie nieco w cieniu pozostaje Qualcomm.

Firma, której procesory napędzają obecnie wiele smartfonów, także tych z najwyższej półki, w ostatnim czasie nie prezentowała znaczących nowości. W zamian za to dość ostro krytykuje działania konkurencji, jak miało to miejsce po zapowiedziach 8-rdzeniowych układów. Długo jednak tego typu działaniami promować się nie można, w zawiązku z czym wkrótce również Qualcomm zapowiedzieć powinien nowy procesor.

Najprawdopodobniej okaże się nim model APQ8084, który będzie następcą topowego obecnie Snapdragona 800. Wprawdzie również tutaj 4 rdzenie mają być taktowane zegarem 2,3 GHz, ale współpracować będą one z nowym układem graficznym - Adreno 420 (500 MHz, a więc o 50 MHz więcej niż w Adreno 330). APQ8084 obsługiwać ma DirectX 11.1, dekodowanie wideo h.265, a także odtwarzać materiały 4K.

Pierwsze wyniki wydajności nie są powalające, ponieważ wypadają bardzo podobnie do tych osiąganych przez Snapdragon 800, ale podobno zmieni się to wraz z dopracowaniem układu.

Qualcomm APQ8084 procesor wyniki wydajności

Premiery procesora Qualcomm APQ8084 spodziewać należy się na styczniowych targach CES, lub MWC odbywających się w lutym.

Źródło: vr-zone, norebbo

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  WielebnyRay_PL
  7
  Przekręcony próbował strollować i sam został strollowany...
  Co do Quallcomma to ciekawe kiedy przejdą na niższy proces technologiczni, nasze baterie trochę dostałyby więcej życia...
  • avatar
   mbe13
   0
   Qualcomm wypuszcza kolejnego "potworka" a NV ze swoją tegra nie może się z dołka wydajnościowego wygrzebać.
   • avatar
    Konto usunięte
    -22
    h.265? Skubaniec! Odtwarza nieistniejący kodek. Już szykuje hajsy ;) (Oczywiście żartuje
    • avatar
     Szymon331
     0
     Ja osobiście nie rozumiem tej pogoni za wydajnością układów w tabletach i smartfonach.

     Przecież na tych urządzeniach nie tworzy się grafiki 3D, nie montuje filmów, nie zapuszcza renderów. Nie lepiej by szli w stronę maksymalnej energooszczędności?