• benchmark.pl
 • Mobile
 • Qualcomm Snapdragon 710 nowym procesorem do smartfonów ze średniej półki
Mobile

Qualcomm Snapdragon 710 nowym procesorem do smartfonów ze średniej półki

przeczytasz w 1 min.

Qualcomm Snapdragon 710 to procesor wykonany w 10nm procesie technologicznym, który wyposażony został w 8 rdzeni Kryo 260. Pierwsze smartfony wykorzystujące jego możliwości pojawić powinny się już wkrótce.

Trudno wyobrazić sobie rynek mobilny bez procesorów Qualcomm Snapdragon. Napędzają one smartfony i tablety z różnych przedziałów cenowych i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Producent systematycznie przygotowuje nowe układy, tym razem zaprezentowany został Qualcomm Snapdragon 710.

Względy porządek w nazewnictwie nakazuje przypuszczać, iż będzie to układ mieszczący się pomiędzy seriami Snapdragon 6xx i Snapdragon 8xx. Trop jest dobry, nowy procesor napędzać ma smartfony ze średniej półki. Te, które nieśmiało będą chciały „podgryzać” flagowce.

Od strony czysto technicznej, Qualcomm Snapdragon 710 to procesor wykonany w 10nm procesie technologicznym, który wyposażony został w 8 rdzeni Kryo 260 (2x 2.2 GHz + 6x 1.7 GHz) oraz grafikę Adreno 616. Producent twierdzi, iż w porównaniu do Qualcomm Snapdragon 660 ogólna wydajność wzrośnie o około 20%.

Qualcomm Snapdragon 710 wydajność

Qualcomm Snapdragon 710 gry

Qualcomm Snapdragon 710 będzie radził sobie z obsługą wyświetlaczy o rozdzielczości nawet Quad HD+, a także kamer do 32 Mpix rejestrujących wideo w jakości 4K przy 30 fps (Spectra 250 ISP). Dobrze wypadać ma też w zadaniach związanych ze sztuczną inteligencją. Nie zabrakło wsparcia dla Quick Charge 4+.


Na pierwsze urządzenia napędzane przez Qualcomm Snapdragon 710 nie powinniśmy długo czekać. Producent podaje, iż procesor jest już gotowy. Jest szansa, że smartfony z nim na pokładzie trafią do sklepów jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Qualcomm

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Patrząc z jaką wręcz natarczywością pokazują się smartfony ze Snapdragonem 660, wątpię aby 710 pojawiło się w wielu modelach.
  Szkoda, chciałbym zmienić telefon na coś w rodzaju Redmi Note 3 ze Snapdragonem 710, ale propozycji mogę się nie doczekać...
  • avatar
   gormar
   -2
   A o wbudowanym układzie obsługującym łączność bezprzewodową nic nie napisaliście. Musiałem szukać w innym serwisie :).