• benchmark.pl
 • Mobile
 • Qualcomm szykuje się podobno do sporych zwolnień - Snapdragon 810 zbiera swoje żniwo
Mobile

Qualcomm szykuje się podobno do sporych zwolnień - Snapdragon 810 zbiera swoje żniwo

przeczytasz w 1 min.

Rynek mobilny zmienia się bardzo dynamicznie i wygląda na to, że również Qualcomm boleśnie się o tym przekona.

Qualcomm

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Qualcomm przez wiele lat nie będzie narzekać na brak pracy i przypływów gotówki. Rynek mobilny zmienia się jednak bardzo dynamicznie i wygląda na to, że również Qualcomm boleśnie się o tym przekona.

Lada chwila ujawnione powinny zostać wyniki finansowe, jakie firma ta wypracowała w ostatnim kwartale. Już teraz jednak The Information podaje, że będą one bardzo słabe, do czego przyczyniło się kilka czynników.

Problemy z procesorem Snapdragon 810 i opóźnienia w jego produkcji sprawiły, iż Qualcomm stracił sporo zleceń, w tym także tych mających pochodzić o Samsunga. Dochodzi do tego coraz prężniej działająca konkurencja oraz kary, jakie nałożone zostały na Qualcomm za nieprzestrzeganie przepisów prawa antymonopolowego w Chinach i być może nałożone zostaną również przez Unię Europejską.

Najgorsze jest jednak to, że mowa tutaj nie tylko o gorszych wynikach finansowych, ale również o szykowanych zwolnieniach. Wspomniane źródło podaje, iż Qualcomm może uszczuplić swoje kadry o około 10% pracowników. Możliwy jest również podział korporacji na dwa filary - zajmujące się produkcją procesorów oraz patentami.

Pozostaje czekać na oficjalne informacje. Zobaczymy, czy rzeczywiście będą one tak złe.

Źródło: engadget, trustedreviews

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  12
  Jak wypuścili grzejnik nie procesor to nic dziwnego, że nikt go nie chce brać. Będą mieli nauczkę żeby tak nie gonić za cyferkami.
  • avatar
   R2rr0
   4
   Qualcomm chyba się pogubił i im mocniejsze układy tym gorzej z jakością. Z Exynosami już wyraźnie przegrywają.
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    "Dochodzi do tego coraz prężniej działająca konkurencja oraz kary, jakie nałożone zostały na Qualcomm za praktyki antymonopolowe w Chinach " a może chodziło o praktyki monopolistyczne ? nieśmiało pytam :-)