Systemy operacyjne

Qualcomm w smartfonach Nokia z WP7

przeczytasz w 1 min.

Qualcomm poinformował, że ich procesory znajdą się w pierwszych smartfonach Nokia z zainstalowanym systemem Windows Phone 7.

Niektórzy jeszcze nie przywykli do myśli o tym, że Microsoft blisko współpracuje z firmą Nokia, a Windows Phone 7 zastąpi Symbiana. Qualcomm poinformował, że to właśnie ich układy napędzać będą pierwsze telefony fińskiego giganta z systemem WP7. Tymczasem Reuters informował, że Nokia rozmawia z kilkoma producentami układów na temat procesorów w kolejnych generacjach telefonów z WP7.
 


 

Układy Snapdragon czy Hummingbird są już dobrze znane wśród posiadaczy smartfonów. Jednak umowa z Nokią na dostarczenie procesorów do pierwszy modeli smartfonów z systemem giganta z Redmond może jeszcze bardziej umocnić pozycję Qualcomma na rynku. Oczywiście najlepiej byłoby dla producenta procesorów, gdyby Nokia również w przyszłości zaopatrywała swoje urządzenia w ich rozwiązania, to jednak nie jest już tak pewne.


Więcej o firmie Nokia:

Źródło: Hot Hardware

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Gdyby Nokia przestała robić telefony dla biedoty (oczywiście chodzi mi o najniższe segmenty) i nie leciała na fali swojej renomy sprzed 10 lat to o Nokii czytalibyśmy w podręcznikach od historii jako o firmie która przespała 3-4 lata rozwoju smartfonów.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Bardzo budujący news. Z niecierpliwością czekam na pierwsze telefony z WP7
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Nokia zakonczyla swoj zywot na 5800 i N97. Teraz to poprostu beda telefony od MS z logiem nokia.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Fajnie by było gdyby nokia miała wyłączność na WP7, w przeciwnym razie to będzie tylko kolejny producent telefonów na którym działa cała platforma WP7. Nokia powinna mieć swój indywidualny i niepowtarzalny klimat, ekosystem, design itd. Jeśli to utraci to utraci tożsamość i tym samym całą wartość marki. Życzę nokii jak najlepiej, dajcie z siebie wszystko i zróbcie coś co się będzie wyróżniać i utworzy trzeci kawałek tortu obok Androida i iOS.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A w poniedziałek przeczytałem coś takiego:"Zgodnie ze słowami szefa ST-Ericsson, w ciągu przyszłego roku Nokia wyda 12 urządzeń pracujących pod kontrolą Windows Phone 7. Wiadomo też, że ST-Ericsson będzie głównym dostawcą procesorów do urządzeń mających w przyszłości pracować pod kontrolą WP8."