Oprogramowanie

Quickoffice: przeglądarka dokumentów Office dla Androida

przeczytasz w 1 min.

Quickoffice opublikował aplikacje pozwalająca na przeglądanie dokumentów Microsoft Office na telefonach z systemem Android. Jest to jak na razie pierwsza i jedyna aplikacja dostępna na Android Market pozwalająca na przeglądanie tego typu dokumentów.

Quickoffice Android
(fot. quickoffice.com)

Program ma dostęp do plików umieszczonych zarówno na karcie pamięci jak i do załączników poczty Gmail. Na chwilę obecną obsługiwane są tylko formaty .txt, .doc i .xls, czyli dokumenty utworzone głównie za pomocą Worda oraz Excela 2003 i wcześniejszych. Teks przeglądanych dokumentów jest automatycznie dopasowany do szerokości ekranu, można go swobodnie powiększać/pomniejszać oraz łatwo przewijać. Dzięki zamontowanemu akcelerometrowi, po obróceniu telefonu tekst automatycznie obróci się razem z nim.

Przykładowy plik w QuickOffice Android
(fot. quickoffice.com)

Aplikacja jak na razie ma możliwość tylko i wyłącznie przeglądania plików, nie posiada opcji edytowania ich. Miejmy nadzieję, że najbliższa aktualizacja programu rozwiąże problem edycji dokumentów i dzięki niej będziemy mogli działać również na dokumentach (.docx i .xlsx) utworzonych Office 2007.

Program dostępny w cenie ok. 30 złotych.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja mam lg ks20 i już ma wbudowany office i może dokumenty z offica power pointa i excela.