Oprogramowanie

Radeon BIOS Editor 1.23

przeczytasz w 1 min.

Program umożliwia zaawansowanemu użytkownikowi na zmianę wielu parametrów w obrębie kart graficznych ATI. Nowa wersja przynosi dość istotne zmiany.

Tych z Was, którzy jeszcze nie mieli styczności z owym narzędziem informujemy, że jest ono przydatnym do flashowania własnego BIOSu do każdej karty Radeon HD wraz ze zdefiniowanymi przez nas samych napięciami i ustawieniami odpowiednich częstotliwości. Od konwencjonalnych programów, takich jak na przykład RivaTuner i jej podobnych, RBE odróżnia możliwość regulacji napięć na rdzeniach Radeonów, stwarzając okazję dla prawdziwych overclockerów w postaci możliwości wyciśnięcia z kart "siódmych potów".

Najnowsze wydanie - 1.23 - dodaje wsparcie dla kart: Radeon HD 5670, HD 5750, HD 5770, HD 5850, HD 5870 i dwurdzeniowego HD 5970. Dodatkowo naprawia on bug GetStringPos, który występował w niektóych wersjach BIOS oraz usprawnia prawidłowe wykrywanie interfejsu RAM na kartach.

Niestety, do wersji obecnej nie jest możliwa zmiana napięć w kartach serii HD 5000. Twórca proramu zapowiedział, że nastąpi to już w najbliższym czasie.


 Pobierz: Radeon Bios Editor v1.23Aplikacja dla WindowsRozmiar pliku: 650 KB

Źródło: Fudzilla

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Genialny soft. Czekalem na nowa wersje :)
  • avatar
   Damian Szymański
   0
   A da się zmienić vendor?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Koniecznie ktoś musi zrobić recenzje tego programu bo ciężko się połapać jak to wszystko sie obsługuje. A do się podnieść napięcie na GPU mojego słabiutkiego Radeona HD 2400 Pro?
    • avatar
     DJBOSS
     0
     Wszystko fajnie ale do flaschowania potrzebny jest jeszcze Winflasch. I niestety pod XP ok, ale u mnie pod W7 64bit nie da rady, nawet jak sciagne biosa karty z neta, przerobie to pod winda7 nic nie zrobie. Podaje że nie rozpoznaje karty, pozostaje tylko z pod DOS.
     • avatar
      VapoR
      0
      Oczywiście nikogo nie zachęcam, ale na 2 różnych kompach (HD2600PRo z W7 beta x86 oraz HD4850 z W7 RC x64) flaszowałem zawsze pod windowsem łącznie ponad 30 razy testując ustawienia i nic złego się nie działo, zawsze było ok. Używałem RBE + ATIwinflash.
      • avatar
       Terrorek
       0
       Działa na Integrze ?