Karty graficzne

Radeon HD 4890 X2? Za, a nawet przeciw!

przeczytasz w 1 min.

Spekulacji nie ma końca. Wprowadzenie na rynek Radeona HD 4890 X2 opartego na dwóch rdzeniach RV 790 dosłownie zmiotłoby konkurencję - czyli nVidię i jej GeForce'a GTX 295.

Przedstawiciel koncernu ATI/AMD wypowiedział się ostatnio w tej sprawie dość negatywnie. "AMD nie będzie i nigdy nie miało zamiaru produkować Radeona HD 4890 X2, ponieważ miałby on zbyt wysokie zużycie energii". Jednak chodzą pogłoski, iż jest to zapewnienie nVidii, że nie mają się czego obawiać, a tymczasem ATi przygotowuje Radeona HD 4890 X2.

Jak jest naprawdę, tego jeszcze nie wiemy. Prawdziwa walka rozpocznie się gdy na rynku pojawią się 40nm układy RV 8xx.

Jak wiemy, Radeon HD 4890 obecnie wypełnia lukę pomiędzy HD 4870 X2, a HD 4850 X2 lecz niestety nie może konkurować z GTX'em 285. Z kolei Radeon 4890 X2 dałby przewagę czerwonym w sektorze dwuprocesorowych kart graficznych. Przypomnimy tylko, że Radeon HD 4870 X2 kosztuje 399$, a HD 4890 X2 mógłby kosztować 450$.

Źródło: TechConnect Magazine

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  kolejny kotlet radeona xD
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   a na to NVIDIA odpowie 2procesorową kartą opartą na GTX285 i wcale nie będzie tak różowo
   • avatar
    chemix
    0
    Trwa wyścig kto da więcej ale nie o to przecież chodzi. W dobie rozwoju technologicznego straciliśmy zupełnie rozeznanie.Nie chodzi tutaj o liczby z benchmarków, klatki w nieoptymalizowanych grach.Nie wykorzystujemy nawet połowy potencjału jaki daje nam sprzęt.Tracimy kilowaty na darmo.Producentom sprzętu na rękę jest gdy tytuł (gra) jest wymagająca wymusza to na użytkowniku zakup nowej karty.A wydawca gry ogranicza koszty produkcji ucinając optymalizacje kodu ,tekstur itp.Tak czy owak każdemu na rękę.

    Jak dla mnie karty takie są nieporozumieniem.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     z tym "wymiataniem" to mialbym powazne watpliwosci :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      ciekawe jaki zasilacz będzie potrzebny do tego potwora