Karty graficzne

Radeon HD5870 nieosiągalny w sklepowych magazynach

przeczytasz w 1 min.

Niestety, mimo bardzo dużego zainteresowania klientów najnowszymi układami Radeon HD5870, jest on w praktyce niedostępny dla klientów. Mimo, iż znajduje się w ofercie wielu sklepów, bardzo niewielu klientom udało się go dotychczas nabyć.

Koncern AMD/ATI nadal nie dostarczył odpowiedniej ilości egzemplarzy kart do dystrybutorów. Nawet tak wielkie sieci sklepów jak Newegg czy Tigerdirect nie posiadają żadnych egzemplarzy w swoich magazynach. W Wielkiej Brytanii pojawiło się dotychczas zaledwie 20 egzemplarzy, które natychmiast zostały sprzedane. Polskie sklepy także czekają na pierwsze dostawy najnowszych Radeonów HD5870.

Miejmy nadzieję, że z początkiem października sytuacja ulegnie poprawie i większa liczba nowych układów trafi do sklepowych magazynów.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  0
  Czyli jest niemalże tak samo jak z 4777 ;(
  • avatar
   Pixel
   0
   No pewnie jak się chce zaoszczędzić to płynie towar kontenerem do polski... ze 30dni i będą. Na wszystkim trzeba zaoszczędzić, bo jak by tak ktoś chciał szybciej coś kupić no to wiadomo, za szybkie usługi się płaci, a nikt by nie chciał że by to wpływało na cenę produktu.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    2 dni temu była premiera oficjalna a wy chcecie mieć je już w sklepie na "podwórku":)...

    Spokojnie napewno dla każdego chętnego karta się znajdzie:).

    pozdr
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Fajowa karta. Tylko szkoda, że płyta niebieska :(.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      "amd/ati nie dostarczył do dystrybutorów"? lol
      Myślałem, że karty dostarczają podmioty trzecie ale ok. Bo myśląc logicznie skoro asus i inni zapowiadają karty na "wkrótce" to chyba są już w posiadaniu chipów?
      • avatar
       ElFi_
       0
       Asusu i inni to tylko naklejki wysłali do "prawdziwego" producenta. Za jakiś czas dostaną chipy i wtedy potworzą coś autorskiego.
       • avatar
        ElFi_
        0
        No to jeszcze dodam, że ten "prawdziwy" producent to pewnie Foxconn.
        • avatar
         lwses
         0
         PIC NA WODE FOTO MONTAŻ nagle trudno dostępne karty jasne,czysta reklama by sprzedać 5870 jak w najwiekszych ilosciach gdy tylko trafią na rynek
         • avatar
          ElFi_
          0
          Żaden tam montaż, w obecnych czasach panuje wyścig z czasem. Szef wyznacza nierealną datę premiery a pracownicy przed końcem terminu siedzą całe dni i noce żeby zdążyć - nie zawsze się udaje. A w dziedzinie nowych technologii to już norma. Maszyny produkujące nowe radki są aż czerwone. Wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że jeszcze tydzień temu poprawiali chip, a od wczoraj idzie produkcja ósmej wersji "produktu gotowego".
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Czyli jest jak z radkiem 4770, AMD nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości kart co powoduje wzrost cen, to było do przewidzenia skoro nie było premiery 5850 (AMD nie daje rady z jedną kartą a co dopiero dwoma)Równie dobrze nvidia mogłaby wysłać wysłać swoje karty z gt300 do kilku redakcji ( bo już jakieś inżynieryjne na pewno mają)Skoro 20 kart trafiło do UK to ile oni ich wyprodukowali 200?:) na strat powinni mieś partie przynajmniej 100 000 kart ca do dopiero wtedy robić premierę przecież zapotrzebowanie na te karty do końća roku to przynajmniej kilka milionów sztuk
           • avatar
            ElFi_
            0
            Obecna wersja GT300 to się nadaje co najwyżej do zrobienia jej zdjęcia. A AMD, no cóż. Jak pisałem wcześniej, możliwe, że jeszcze kilka dni temu zmieniali projekt, a od wczoraj produkują. Obecne karty w ilościach jednostkowych to karty przedseryjne (z montażu półautomatycznego).