Karty graficzne

Radeon HD5870 nieosiągalny w sklepowych magazynach

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
25 komentarzy Dyskutuj z nami

Niestety, mimo bardzo dużego zainteresowania klientów najnowszymi układami Radeon HD5870, jest on w praktyce niedostępny dla klientów. Mimo, iż znajduje się w ofercie wielu sklepów, bardzo niewielu klientom udało się go dotychczas nabyć.

Koncern AMD/ATI nadal nie dostarczył odpowiedniej ilości egzemplarzy kart do dystrybutorów. Nawet tak wielkie sieci sklepów jak Newegg czy Tigerdirect nie posiadają żadnych egzemplarzy w swoich magazynach. W Wielkiej Brytanii pojawiło się dotychczas zaledwie 20 egzemplarzy, które natychmiast zostały sprzedane. Polskie sklepy także czekają na pierwsze dostawy najnowszych Radeonów HD5870.

Miejmy nadzieję, że z początkiem października sytuacja ulegnie poprawie i większa liczba nowych układów trafi do sklepowych magazynów.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian Szymański
  Czyli jest niemalże tak samo jak z 4777 ;(
 • avatar
  Pixel
  No pewnie jak się chce zaoszczędzić to płynie towar kontenerem do polski... ze 30dni i będą. Na wszystkim trzeba zaoszczędzić, bo jak by tak ktoś chciał szybciej coś kupić no to wiadomo, za szybkie usługi się płaci, a nikt by nie chciał że by to wpływało na cenę produktu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2 dni temu była premiera oficjalna a wy chcecie mieć je już w sklepie na "podwórku":)...

  Spokojnie napewno dla każdego chętnego karta się znajdzie:).

  pozdr
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajowa karta. Tylko szkoda, że płyta niebieska :(.
 • avatar
  Konto usunięte
  "amd/ati nie dostarczył do dystrybutorów"? lol
  Myślałem, że karty dostarczają podmioty trzecie ale ok. Bo myśląc logicznie skoro asus i inni zapowiadają karty na "wkrótce" to chyba są już w posiadaniu chipów?
 • avatar
  ElFi_
  Asusu i inni to tylko naklejki wysłali do "prawdziwego" producenta. Za jakiś czas dostaną chipy i wtedy potworzą coś autorskiego.
 • avatar
  ElFi_
  No to jeszcze dodam, że ten "prawdziwy" producent to pewnie Foxconn.
 • avatar
  lwses
  PIC NA WODE FOTO MONTAŻ nagle trudno dostępne karty jasne,czysta reklama by sprzedać 5870 jak w najwiekszych ilosciach gdy tylko trafią na rynek
 • avatar
  ElFi_
  Żaden tam montaż, w obecnych czasach panuje wyścig z czasem. Szef wyznacza nierealną datę premiery a pracownicy przed końcem terminu siedzą całe dni i noce żeby zdążyć - nie zawsze się udaje. A w dziedzinie nowych technologii to już norma. Maszyny produkujące nowe radki są aż czerwone. Wcale bym się nie zdziwił jakby się okazało, że jeszcze tydzień temu poprawiali chip, a od wczoraj idzie produkcja ósmej wersji "produktu gotowego".
 • avatar
  Konto usunięte
  Czyli jest jak z radkiem 4770, AMD nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości kart co powoduje wzrost cen, to było do przewidzenia skoro nie było premiery 5850 (AMD nie daje rady z jedną kartą a co dopiero dwoma)Równie dobrze nvidia mogłaby wysłać wysłać swoje karty z gt300 do kilku redakcji ( bo już jakieś inżynieryjne na pewno mają)Skoro 20 kart trafiło do UK to ile oni ich wyprodukowali 200?:) na strat powinni mieś partie przynajmniej 100 000 kart ca do dopiero wtedy robić premierę przecież zapotrzebowanie na te karty do końća roku to przynajmniej kilka milionów sztuk
 • avatar
  ElFi_
  Obecna wersja GT300 to się nadaje co najwyżej do zrobienia jej zdjęcia. A AMD, no cóż. Jak pisałem wcześniej, możliwe, że jeszcze kilka dni temu zmieniali projekt, a od wczoraj produkują. Obecne karty w ilościach jednostkowych to karty przedseryjne (z montażu półautomatycznego).