Karty graficzne

Radeon VII - duży sklep wskazuje na słabą dostępność karty

przeczytasz w 1 min.

Według informacji brytyjskiego sklepu OverclockersUK, początkowe dostawy karty mają być dużo skromniejsze niż poprzednich modeli Vega.

Lada chwila na rynku ma zadebiutować Radeon VII, który powalczy w najwyższym segmencie wydajnościowym. Problemem może być jednak niewielka dostępność akceleratora.

Niedługo po prezentacji karty, w sieci pojawiły się plotki o słabej dostępności nowego modelu. Do tematu odniosła się prezes AMD - Lisa Su zapowiedziała, że Radeon VII będzie dostępny również u producentów partnerskich, a podaż ma zaspokoić popyt graczy (cokolwiek to ma oznaczać).

Nowe informacje w temacie ujawnił jednak jeden z przedstawicieli brytyjskiego sklepu OverclockersUK. Według handlarza, początkowo do Wielkiej Brytanii ma trafić mniej niż 100 szt. nowego Radeona (z czego większa część ma przypadać właśnie na OCUK). Dla porównania, przy premierze Radeonów RX Vega sklep otrzymał ponad 1000 sztuk kart.

Jak będzie z dostępnością Radeona VII i jakie będzie zainteresowanie graczy? Tego dowiemy się dopiero jutro, podczas oficjalnej premiery karty graficznej.

Źródło: OverclockersUK, ASRock (foto)

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  levusek1992
  6
  Czekam na jakąś superwydajną kartę za 600 zł
  • avatar
   xbk123
   3
   Wszystkie tech portale już mają od jakiegoś czasu, ale testów nie wolno publikować do czasu premiery. I nic tak nie podgrzewa preorderów jak wypuszczenie info o słabej dostępności.
   • avatar
    sn00p
    2
    youtube.com/watch?v=0b9_c4oJRTE
    • avatar
     rlistek
     1
     Nie żeby przewidywany popyt na te karty był duży.
     Radeon VII to gpu w zasadzie wyłącznie dla fanboyów AMD, którzy też chcą mieć wydajną kartę, a nvidii z zasady nie kupią. Każdy inny w tej samej cenie wybierze 2080.
     • avatar
      ROSHFOR
      1
      Nie róbcie na siłę szału z karty która jest tylko na przeczekanie,7 nm, 400W? Dla bogatych fanów radeon 7, dla biednych RX 590,580,570. Kto już ma, ten czeka na Navi w połowie roku, które i tak kupi dopiero w styczniu 2020 roku, chyba że w końcu będzie cud (czytaj:zaora Nvidię) to kupi w grudniu.
      • avatar
       mutissj
       -1
       Haha, mowiłem(am) że tak będzie :P
       • avatar
        kitamo
        -1
        Było do przewidzenia.
        Jeszcze brakuje tylko problemów ze sterownikami jako wisenki na torcie.
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         Rynek konsumencki to dziś żaden rynek dla kart graficznych, dlatego traktuje się go po macoszemu, więc nie zdziwię się, jak z dostępnością będzie naprawdę słabo.
         Z drugiej strony takie przecieki przed premierą to zwykle marketing i może służyć do podgrzewania atmosfery - jak 10 tysięcy ludzi pomyśli, że kart jest naprawdę mało i nie wiadomo kiefy będą to zdecydują się kupić w ciemno.

         Zdziwiłoby mnie olanie segmentu konsumenckiego przez AMD w przypadku kart graficznych, jeżeli dziś AMD odwojowuje rynek procesorów. Olanie teraz konsumentów byłoby strzałem sobie w kolano.