• benchmark.pl
 • Mobile
 • Która sieć jest najpopularniejsza? Nowy raport UKE zdradza szczegóły
Mobile

Która sieć jest najpopularniejsza? Nowy raport UKE zdradza szczegóły

przeczytasz w 1 min.

II kwartał 2022 roku nie był zbyt szczęśliwy dla niektórych operatorów. Zgodnie z raportem Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), najgorszy bilans kwartalny miała sieć Plus. Kto zyskał najwięcej?

Polacy już nie przenoszą tak chętnie numerów

UKE zaprezentowało raporty statystyk przenoszenia numerów, opracowane na podstawie systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD). Zgodnie z informacjami tam zawartymi, w sieciach komórkowych w II kwartale 2022 roku przeniesiono ponad 300 tys. numerów. Co ciekawe, w porównaniu do I kwartału 2022 liczba ta zmalała o ponad 30 tysięcy.

Przenoszenie numerów w sieciach ruchomych

T-Mobile zdecydowanym liderem

II kwartał, jako jedyny z największych operatorów komórkowych, z dodatnim bilansem zakończył T-Mobile. Sieć zyskała ponad 12,1 tys. nowych użytkowników. Wśród innych nie wyglądało to już tak kolorowo:

 • Orange Polska stracił 4,4 tys. użytkowników,
 • Polkomtel (operator sieci Plus) opuściło 19,8 tys. użytkowników,
 • Od P4 (operator sieci Play) odeszło ponad 15,7 tys. użytkowników.

statystyki operatorzy

Zmienialiście ostatnio operatora? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: uke.gov.pl

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcadir
  2
  zmiana orange (koniec umowy) na nju (umowa bezterminowa)... czyli zmiana w obrębie grupy orange.
  • avatar
   marcin1ja1
   2
   Sporo osób przechodzi na umowy bezterminowe do operatorów wirtualnych. Ciekawe czy brani byli pod uwagę właśnie ci operatorzy wirtualni, którzy korzystają z sieci play, orange, plus i t-mobile?
   • avatar
    Yamaraj6
    2
    Smutne, że ludzie opuszczają uczciwe sieci, które płacą normalne podatki w Polsce (Plus, Play), a przechodzą do firmy T-Mobile, która zapłaciła w tamtym roku mniej podatku (około 10k zł) niż przeciętnie zarabiający kowalski.
    • avatar
     Damian_jo
     1
     Ja szykuje sie do przesiadki z Play do Orange - Play ma świetny zasięg, ale internetu w trakcie podróży autem czy pociągiem brak - nie ma łączności. I nie ma żadnej ciekawej oferty dla mnie gdzie korzystam z Play od 8 jak nie 10 lat.
     • avatar
      romeczek
      0
      Zmiana Play na T-Mobile.
      • avatar
       Agresor
       -1
       Też myślę nad opuszczeniem plusa
       • avatar
        pawluto
        0
        Ja byłem w Idea i dalej jestem w Orange mimo że nic z tego nie mam jestem abonentem od wielu wielu lat...
        Do niemca nie przejde - to pewne choć wstyd mi że z Polskiej firmy (Idea) przeszedłem (Orange kupiło TP SA przez przekręt z Kulczykiem...) przeszedłem do francuskiej...żabojady...tfuuu...
        Jedynie w pełni Polski pozostał chyba Plus ale znowu Solorz to dawny kapuś TW...
        Tak więc pozostaje tak jak mam :)
        • avatar
         Marucins
         0
         Mam gdzieś takie pierdoloty. Nowy raport UKE :DDDD
         Sieć dostosowałem pod siebie i własne potrzeby oraz najlepsze zasięgi w moim regionie. Zmieniłem Orange na Plus z czego OGROMNIE się cieczę.

         A tak na marginesie - koleżanka nie mogła dodzwonić się z domu ani odbierać połączeń o intrenecie nie wspomnę... więc postanowiła napisać do Orange, otrzymała taką odpowiedź:

         "Dzień dobry,
         potwierdzamy problemy zasięgowe w lokalizacji blablabla spowodowane wyłączeniem nadajnika przy blablabla Z przyczyn od nas niezależnych nadajnik został wyłączony w lutym 2021.
         Planujemy uruchomić nowy nadajnik przy blablabla Wyznaczona data, to 4 kwartał tego roku.
         blablabla
         Można także zastosować antenę zewnętrzną w technologii MIMO, co pozwoli na swobodne korzystanie ze wszystkich dostępnych pasm LTE. Antenę zewnętrzną, np. taką: https://oran.ge/2TtPmaN, nie wzmacniacz sygnału, można zakupić u dowolnego producenta, musi być jednak kompatybilna z zestawem telefon/router.
         Przepraszamy za niedogodności."

         Ta firma jest żałosna - wycieli masz BTS (na 40 letnim osiedlu) po czym bujaj się babo tak przez niemal dwa lata! Albo wyjdź na zewnątrz i tam zadzwoń. A jak nie pasuje to zawsze może wstawić na chacie wzmacniacz sygnału.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          sam się zastanawiam nad odejściem od Plusa. zepsuli mi zdrapkę i nie są w stanie tego naprawić. ale jak kupię starter z innym numerem, to ten działa jak trzeba. nie wiem co oni tan partolą.
          UPC dołączyło do Play. wypowiedziałem umowę, czekam do końca miesiąca i koniec, to tylko 3 tygodnie. dostarczają tak badziewny dekodero-router że ręce po prostu załamuję., grzeje się to pioruńsko i wiesza przy byle okazji. o wiele lepiej działa router który ma tylko gniazdka telefoniczne. ale też się mocno grzeje. ale co ich obchodzi że się grzeje? 20W (tak na oko) to nie ich problem, nie oni za to płacą.