• benchmark.pl
 • Gry
 • CD Projekt RED zaprezentował REDkit - narzędzie dla modderów do edycji Wiedźmina 2
Gry

CD Projekt RED zaprezentował REDkit - narzędzie dla modderów do edycji Wiedźmina 2

przeczytasz w 2 min.

Zapowiada się wysyp modyfikacji

Rodzimy CD Projekt RED, na targach Gamescom 2012 odbywających się w Kolonii, poradził sobie całkiem dobrze. Dodatkowo gracze poznali pierwsze szczegóły odnośnie zapowiedzianego wcześniej narzędzia REDkit.

REDkit to narzędzie przydatne głównie modderom, gdyż za jego pomocą będą oni mogli niemalże dowolnie modyfikować grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, tworzyć do niej nowe przygody, zarówno proste i liniowe, jak i bardzo rozbudowane. Oprócz tworzenia przygód udostępniony zestaw narzędzi umożliwi przygotowywanie lokacji oraz jak określili to twórcy - również wielu innych rzeczy.

Zapowiada nam się więc świetne narzędzie do modyfikowania gry Wiedźmin 2, biorąc pod uwagę, że twórcy oprócz samego edytora gry oddadzą w ręce społeczności także szereg innych przydatnych narzędzi.

cd projekt red wiedźmin 2 zabójcy królów the witcher REDkit edytor

O narzędziach wciąż nie wiadomo zbyt wiele, ale pozwalają one za pomocą przyjaznego graczom interfejsowi, za pośrednictwem specjalnego edytora na dowolne budowanie i kształtowanie świata gry, w tym modelowanie jego środowiska oraz tworzenia własnych historii. Twórcy za jego pomocą udostępnią graczom także gotowe materiały jak tekstury, rośliny, bazę postaci, przedmioty oraz wszystkie animacje.

Na targach Gamescom 2012, na których ekipa z Polski była bardzo aktywna i zgarnęła szereg nagród, odbył się także wewnętrzny pokaz edytora REDkit i jego możliwości. Niestety zwykli zjadacze chleba dostępu do niego nie otrzymali, na próżno więc szukać bardziej szczegółowych opisów czy materiałów z jego prezentacji. Jednak ekipa "RED" zamierza udostępnić zamkniętą wersję beta edytora do testów i to właśnie społeczność podczas ich trwania ma zadecydować o końcowym wyglądzie edytora.

redkit silnik graficzny redengine gra wiedźmin 2

Aby załapać się na testowanie należy odwiedzić specjalnie przygotowaną stronę thewitcher.com/redkit i wysłać za jej pomocą zgłoszenie zawierające m.in. swoje dane personalne, nick, kraj, e-mail, swój opis, stronę internetową, a także próbkę swoich własnych modyfikacji. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do końca niedzieli 30 września.


Więcej o CD Projekt RED:

Źródło: CDProjektRED, TheWitcher, CDPred, joystiq, g4tv, gamespot

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  20
  Czasami jestem dumny, że jestem Polakiem...Tak, zdecydowanie dumny.
  • avatar
   Konto usunięte
   8
   Go Go Poland :)
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Ten silnik graficzny jest niesamowity , ilekroć odpalam Wiesława to oczy świecą mi się jak jarzeniówki z zachwytu , jak Polak chce to potrafi , jak napisał przedmówca X-Skill Go Go Poland ^^
    • avatar
     Konto usunięte
     3
     Pozostali twórcy powinni brać przykład z CD Projekt RED. Nie dość, że udostępnili za darmo swoje narzędzia do tworzenia gry to jeszcze zmodyfikowali je, aby początkujący mogli sobie z nim poradzić. Brawa!!!
     • avatar
      bati999
      1
      Drugi d'jinni, fajnie ;)
      • avatar
       Sakret
       1
       Coś pięknego ze strony CD Projekt RED , ciekawe jak będą wyglądaćwyniki rpacy po testach, trzymam kciuki.
       • avatar
        Konto usunięte
        1
        jakby nie patrzeć, coś optymistycznego, szkoda tylko, że tak późno, ale nie można mieć wszystkiego ;)
        • avatar
         stud3nt
         1
         No ja nie mogę. Najpierw zdejmują wszelkie zabezpieczenia z gry, potem razem z patchami dają darmowe DLC i przedmioty, za które taka EA czy Ubisoft policzyliby sobie jak za drugą grę. Teraz jeszcze wydają rozbudowane narzędzie dla modderów z całą kupą gotowych materiałów.

         A sama gra jest najwyższej jakości i w niczym nie ustępuje najlepszym produkcjom tego gatunku. Gdyby wszyscy producenci gier mieli takie podejście, gracze byliby w raju.

         Na całym świecie CD Projekt RED cieszy się ogromnym szacunkiem za takie podejście do swoich klientów. Nawet na Pirate Bay wyrażają się o nich z atencją.
         • avatar
          RexRX
          -3
          Ciekawe kto zgłosi się do testów.