Oprogramowanie

Relacja z premiery Adobe Creative Suite 5

przeczytasz w 2 min.

18 maja w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie odbyła się uroczysta premiera Adobe Creative Suite 5. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi funkcjami pakietów.

 Warto przeczytać:
 

Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się możliwościami pakietów Design Premium, Web Premium i Production Premium oraz zobaczyć możliwości nowego programu usprawniającego pracę grafików i programistów - Flash Catalyst. Dodatkowo podczas imprezy odbyły się zawody dwuosobowych zespołów grafików i programistów na najlepszą aplikację stworzoną przy użyciu narzędzi CS5.

Uroczysta premiera zgromadziła kilkaset osób ciekawych nowości w pakietach Creative Suite 5. Spotkanie rozpoczęło się otwarciem konkursu "CS5 w 5" przygotowanego dla programistów i grafików, którzy przez okres trwania imprezy mieli za zadanie stworzyć najlepszy "Społecznościowy przypominacz urodzinowy" przy pomocy programów CS5.

Podczas spotkania zostały zaprezentowane produkty z rodziny Creative Suite 5 , nowe zasady upgrade'u oraz oferta edukacyjna "Student's & Teacher Edition" upoważniająca do zakupu programów z rodziny CS5 z 80% zniżką. Dodatkowo poinformowano o nowych niższych cenach pakietów lokalizowanych na język polski, które obecnie są nawet do 30% tańsze od wersji lokalizowanych na inne języki europejskie.

Najważniejszą częścią programu było jednak przedstawienie możliwości pakietów CS5 Design Premium, CS5 Web Premium i CS5 Production Premium. Nowości w Photoshopie, Illustratorze i InDesignie zaprezentował Piotr Janowczyk, wykładowca Grafiki Wydawniczej i Ilustracji Prasowej przy katedrze Projektowania Graficznego Europejskiej Akademi Sztuk oraz Akademii Fotografii w Warszawie.

Na zgromadzonych szczególne wrażenie wywarła, nowa funkcja Photoshopa - Puppet Warp, pozwalająca na przykład wyprostować na zdjęciu wygiętą rękę albo zmienić perspektywę krajobrazu. Piotr zaprezentował także rysowanie z zachowaniem perspektywy w Illustratorze oraz funkcjonalności nowego InDesigna.

Nowości w pakiecie Web Premium przedstawił Grzegorz Róg, trener oprogramowania Adobe, specjalizujący się w technologiach webowych, grafice oraz motion designie. Grzegorz zaprezentował nowe funkcje Adobe Dreamweavera i Flasha oraz usługi CS Live Service dostępne w ramach pakietu Web Premium CS5.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobiła dynamiczna prezentacja Marka Błędowskiego trenera Adobe i Wacom, wykładowcy w Akademii Mediaarts, specjalisty od dokumentacji filmowej. Marek zaprezentował najnowsze funkcje After Effects i Premiere Pro. Publiczność nagrodziła prezentacje Marka gromkimi brawami.

Dodatkowy panel podczas premiery dotyczył nowego programu Flash Catalyst CS5, profesjonalnego narzędzia do projektowania i edycji interaktywnych treści w technologii Flash bez konieczności pisania kodu. Podczas premiery zaprezentowano w jaki sposób oprogramowanie pozwala projektantom w prosty sposób dodawać materiały Flash do serwisów internetowych i aplikacji, przekształcając standardową grafikę Adobe Photoshop i Adobe Illustrator, jak również pliki z programu Adobe Fireworks CS5 w interaktywne materiały.

Pod koniec spotkania uczestnicy poznali wyniki zawodów "CS5 w 5". Pierwsze miejsce zdobyła para ¬Krzysztof Witalewski i Piotr Kubacki. Zwycięzcy otrzymali pakiet Master Collection CS5. Drugie miejsce wywalczyła para Mariusz Blaszczyk i Tomek Omelan, którzy otrzymali Adobe CS5 Web Premium, trzecie miejsce przypadło natomiast w udziale Michałowi Wróblewskiemu i Robertowi Podgórskiemu, którzy otrzymali programy Flash Builder CS5 oraz Flash Catalyst. Dodatkowo wśród uczestników imprezy odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów Adobe, firmy Eizo, Epson, Lenoro, Nikon i Wacom.

Źródło: Adobe

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  hideo
  0
  wbrew temu co się wydaje wielu ludziom, Adobe to dobra firma robiąca profesjonalny soft, a za to się płaci
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Wszędzie te Maki, rzygać się chce. Ludzie przepłacają żeby mieć świecące jabłuszko na obudowie... jak dla małych dziewczynek. Żeby nie było że jestem ignorantem, pracuje na pecetach i na makach i te drugie wcale takie rewelacyjne nie są, a niby świetny Leopard wiesza się tak że słychać tylko przekleństwa. Era maków się dawno skończyła, teraz to zwykłe pecety w obudowach dla pedałów za którą trzeba dopłacić ekstra 150%. Tylko mnie nie zlinczujcie...
   • avatar
    obcypl
    0
    Hideo... nikomu nie wydaje się, że soft jest zły i Adobe be... w ich jakość nikt nie wątpi. Jedyne niezadowolenie wśród ludzi to cena pakietu. Oczywiście, że wart jest on każdej złotówki ale śmiem twierdzić, że gro oprogramowania adobe jest wykorzystywane w domach jako piraty a nie w firmach jako narzędzie.

    Ludzie nie rozumieją, że używanie Photoshopa do zmniejszania zdjęć to jak wyciąganie armaty na wróble. Stąd dąsy na ceny oprogramowania, bo "jak można tyle płacić za program do zmniejszania fotek". Wszystkie artykuły o zamiennikach tego programu (nawet darmowych) trafiają w próżnie, bo dziś w dobrym tonie jest "mieć Fotoszopa".

    Moge założyć się o dowolną kasę, że 90% osób która zainstalowały całe pirackie Creative Suite nigdy nie sięgnie do Illustratora, After Effects czy Indesign. Co więcej 50% nie ma pojęcia co to są warstwy i maski a ich zabawa (bo inaczej tego nie nazwę) z PS ogranicza się do klikania w filtry. Ale pochwaliś się CS mogą ;-)

    U mnie w firmie zakup pakietu Adobe zwrócił sie w 1 miesiąc. Aktualnie negocjuję z szefem update do CS5... teraz już dla mojej wygody ale cii ;-)
    • avatar
     Net_Runner
     0
     CS5 sobie na razie chwalę, ani razu się jeszcze nie wywalił, programy otwierają się szybciej niż cs4.Na razie używałem głownie fotoshopa i flasha, ale w nich można zauważyć dziesiątki małych zmian poprawiających funkcjonalność.