Gry

Remake gry XIII zadebiutuje z opóźnieniem

przeczytasz w 1 min.

Przesunięcia premier gier nie są niczym niezwykłym. Zdarzają się dość często, nawet w przypadku produkcji, które nie powstają od zera. Takich jak remake gry XIII.

Remake gry XIII w 2020 roku

Zapowiadając remake gry XIII twórcy zadeklarowali, iż zainteresowani gracze będą mogli rozpocząć zabawę w listopadzie. Ostatecznie tak się jednak nie stanie. Właśnie potwierdzono zmianę planów, w efekcie czego na debiut omawianej produkcji trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Co gorsza, póki co nie jest podawany konkretniejszy termin.

Przedstawiany powód takiego obrotu spraw nikogo nie zaskoczy. Przedstawiciele studia Microids pokusili się bowiem o formułkę, którą można bardzo często usłyszeć w podobnych przypadkach - potrzeba dodatkowego czasu na nadanie grze ostatecznych szlifów.

 „Jesteśmy zachwyceni dotychczasową pracą wykonaną przez PlayMagic. Dodatkowy czas jest jednak potrzebny na osiągnięcie poziomu, do którego dążymy. Zapowiedź spotkała się z pozytywną reakcją społeczności, musimy zapewnić naszym fanom najlepszą możliwą grę.” - François Coulon z Microids

Bez zmian pozostaje za to kwestia platform docelowych. Odświeżona XIII trafi na PC (Windows i Mac OS) oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że premiera oryginału miała miejsce w 2003 roku. Twórcy obiecują zachować klimat, ale jednocześnie wprowadzić szereg poprawek, nie tylko w zakresie grafiki, ale również dźwięku, animacji, a nawet mechaniki rozgrywki. Póki co trzeba jednak wierzyć na słowo, ponieważ nie widzieliśmy niczego poza krótkim zwiastunem.

Źródło: Microids

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Jedna z najciekawszych gier FPS w jakie grałem, czekam na remake z niecierpliwością :-)
  • avatar
   michael85
   0
   Kieyd instalowałem tą grę wiele lat temu wydawała mi się nudna. Zacząłem jednak grać i okazało sie że jest wspaniała. Miały być chyba kolejne części tak przynajmniej wynikało z zakończenia ale ten plan jak wiemy nie został zrealizowany. Mam nadzieję że nowe XIII będzie równie dobre co poprzednik.