• benchmark.pl
 • Gry
 • Remedy usunie zakończenie z prasowych wersji Alana Wake’a?
Gry

Remedy usunie zakończenie z prasowych wersji Alana Wake’a?

przeczytasz w 1 min.

Twórcy gry Alan Wake za wszelką cenę chcą utrzymać w tajemnicy jej pełną fabułę. Możliwe, że nawet prasa nie dowie się jako pierwsza jakie będzie zakończenie gry.

O tym, że firma Remedy Studios (twórcy kultowego już Maxa Payne’a) kończy właśnie prace nad swoją najnowszą produkcją zatytułowaną Alan Wake wiadomo już od jakiegoś czasu. Premiera tego psychologicznego thrillera akcji planowana jest dopiero na przyszły rok, ale twórcy już teraz zastanawiają się jak utrzymać w tajemnicy to co przygotowali. Chodzi oczywiście o nietuzinkową fabułę, która zgodnie z licznymi obietnicami ma wyróżniać Alana Wake’a na tle innych podobnych produkcji.

Najnowszym pomysłem, który przedstawiciele Remedy Studios ujawnili serwisowi G4TV jest  możliwość usunięcia zakończenia  z prasowej wersji gry, która trafi do rąk recenzentów.

“Myśle, że będziemy niesamowicie ostrożni, jeśli chodzi o to ile z opowiadanej przez gry historii zdecydujemy się ujawnić” – powiedział przedstawiciel Remedy’s - Matias Myllyrinne. “Aktualnie prowadzimy rozmowy z naszymi przyjaciółmi z Microsoftu na temat tego czy w wersjach prasowych gry znajdzie się zakończenie. Ja osobiście chciałbym jak najdłużej utrzymać zakończenie gry w tajemnicy.”

Na tę chwile nie wiadomo czy tak jak oczekuje tego Remedy Studios firma Microsoft, która jak wiadomo jest wydawcą tego tytułu na konsole Xbox 360 zdecyduje się na ten krok. Ciekawe więc co z tego wyniknie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Alan Wake trafi na rynek najprawdopodobniej w marcu 2010 roku. Docelową platformą jest jak na razie jedynie konsola Xbox 360 choć nie jest pewne czy wyłączność ta jest jedynie czasowa czy stała.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kolejny Duke Nukem Forever ta gra kiedykolwiek powstanie?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Heh dokładnie, była zapowiedź kilka lat temu w CD-Action.
   Liczyłem ,że zagram sobie a tu nie dość ,że później to jest exclusive na xbox'a
   • avatar
    cinyrk
    0
    Uff, już myślałem że chodzi o usunięcie zakończenia z pełnej wersji gry i udostępnienie go później jako DLC, tak jak w ostatnim PoP... Zabiłbym.
    • avatar
     19arek93
     0
     Spokojnie. Skoro już takie decyzje podejmują to gra albo jest bardzo bliska ukończenia, albo jest już skończona. ;)