Gadżety

Z tą maską Twoje sny będą jak w Incepcji

przeczytasz w 2 min.

Świadome śnienie możliwe dzięki masce z malutkim układem scalonym i kilkoma diodami LED? Według twórców Remee – właśnie tak.

Remee maska wygląd

Świadome śnienie możliwe dzięki masce z malutkim układem scalonym i kilkoma diodami LED? Według twórców Remee – właśnie tak.

Z pewnością wielu z Was oglądało Incepcję. Niewiele mniej bez wątpienia chciało też choć przez chwile poczuć się jak bohater filmu i przejąć kontrolę nad swoim snem. Samo pojęcie świadomego snu jest znane ludzkości już od jakiegoś czasu, jednak wciąż kryje w sobie wiele tajemnic. Według naukowców możliwe jest nie tylko odkrycie, że się śni w czasie rzeczywistym, ale też przejęcie kontroli nad kreowanym światem i zdarzeniami. Spontanicznie świadomie śnić zdarzyło się – według sondaży – około 20 proc. ludzi. Jeśli jednak mowa o zaplanowaniu tego sytuacja wygląda znacznie inaczej.

To jednak miałoby się zmienić dzięki masce Remee. Została ona wyposażona w sześć diod LED. Wydają one sygnały błyskowe, gdy użytkownik znajduje się w fazie REM (snu głębokiego). Sekwencje te powinny przedostać się w ten sposób do naszego snu. Wówczas mielibyśmy się zorientować, że faktycznie śnimy i tym samym przejąć kontrolę nad kreacją tegoż świata. 

Remee maska układ

Czy ten gadżet jednak w ogóle działa? Większość recenzentów twierdzi, że nie – za powód podają oni przeważnie brak funkcji śledzenia ruchu gałek ocznych, przez co światła nie zawsze trafiają do celu. Ci, którzy jednak nie zwątpili w Remee od razu, są innego zdania. 

Remee maska diody

„Znalezienie odpowiednich ustawień (sygnały w najgłębszej części snu) zajmuje wiele czasu, jako że potrzeba tutaj metody prób i błędów. Majstrowałem przy Remee tygodniami, zanim przestał mnie budzić w środku nocy, ale w końcu znalazłem to, czego szukałem” – pisze Drew Prindle z serwisu DigitalTrends. – „Jakieś cztery dni później to w końcu się stało. Byłem w sypialni domu, w którym dorastałem i wtedy zauważyłem błysk czerwieni. Początkowo myślałem, że ktoś oświecił światło w oknie, ale potem zauważyłem, że była to sekwencja błysków. I wtedy mnie olśniło, zrozumiałem, że śnię. Nagle wszystko wyglądało dokładnie tak, jak to zapamiętałem. Poza jednym dziwnym szczegółem wszystkie meble były mi zupełnie nieznane. Jakby ktoś tam mieszał. Czułem się dziwnie, więc wyszedłem i skierowałem się w stronę rzeki. Wtedy się obudziłem. Pierwszy raz trwał więc dość krótko, ale miałem wreszcie dowód, że to działa. Zainspirowało mnie to do dalszych prób, które okazały się owocne. I czuję, że z każdym razem jest mi coraz łatwiej to kontrolować”.

Wygląda więc na to, że dopóki nie wypróbujemy maski Remee na sobie, nie będziemy mogli jednoznacznie stwierdzić czy to rzeczywiście działa, czy też nie. Bez wątpienia jest to jednak bardzo interesująca propozycja, łącząca klasyczną naukę z nowymi technologiami. 

Dla zainteresowanych - cena maski to 95 dolarów.

Źródło: DigitalTrends, Remee, Kickstarter

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Jest już bardzo późno i może dlatego... no nie rozumiem.

  "Została ona wyposażona w dwie pary trzech diod LED"

  Proszę szanownego redaktora o wskazanie, gdzie znajdują się owe 2 pary ?
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Ale to jest klasyczne warunkowanie na bodziec. Można to zrobić dosłownie ze wszystkim począwszy od przedmiotu, a kończąc na miejscu, zdarzeniu itd. Wystarczy wyrobić sobie nawyk i już.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Została ona wyposażona w dwie pary trzech diod LED. Oświecają się, gdy użytkownik znajduje się w fazie REM (snu głębokiego) i wydają sygnały, które powinny przedostać się w ten sposób do naszego snu."
    Ja także nie rozumiem. Jak te 'dwie pary trzech diod' oświecają się i wydają sygnały?
    • avatar
     exposiure
     1
     Albo coś działa albo nie.
     Póki nie ma badań na ten temat, to nie można nic sensownie powiedzieć.

     Wygląda mi to na jakiś gadżet do wyciągania hajsu od ludzi.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Spaprali to tymi diodami, żeby było jak w incepcji powinni zastosować słuchawki i puszczać Edith Piaf - Non, Je ne regrette rien ;)
      • avatar
       maker
       0
       Ja zawsze przejmuje kontrole nad swoim snem: raz chciałem sforsować ścianę nogą obok mojego łóżka...
       • avatar
        Hedrox
        -2
        OOBE wywoływane technologią?:D oo naprawdę ciekawe rozwiązanie! ... o ile działa
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         Jak to zadziala to podczas kazdego snu bede spotykal sie z Sasha Grey.
         • avatar
          Konto usunięte
          -4
          By przejąć stery scenariusza sennego z rąk podświadomego umysłu i świadomie kreować treść swego świata astralnego potrzebna jest stosunkowo dobrze rozwinięta i wolna od blokad czakra 3 oka (cz.6; kontakt z Duszą)
          Pozostałe czakry też muszą być w miarę dobrej kondycji i z podkreśleniem czkary splotu słonecznego (cz.3; emocje) gdyż to w jej zakresie częstotliwości odbywa się ta projekcja rzeczywistości.
          Jest wiele technik, ale generalnie zdolność ta pojawia się samoczynnie na pewnym etapie rozwoju Duchowego.
          Gdy rozwój Duchowy, Umysłowy i Fizyczny (Mer-Ka-Ba) są prowadzone równocześnie, efekty są najlepsze.