Bezpieczeństwo

Reset The Net - internetowi giganci przeciwko szpiegostwu NSA

przeczytasz w 1 min.

Akcja z okazji rocznicy ujawnienia afery PRISM.

Reset The Net

Reset The Net – pod takim hasłem zorganizowana została nowa akcja internetowych gigantów przeciwko działaniom NSA. Dziś, 5 czerwca 2014 roku, mija rok od dnia, w którym Edward Snowden za pośrednictwem amerykańskiego dziennika The Washington Post opublikował informacje na temat programu szpiegowskiego PRISM. Okazało się, że Agencja Bezpieczeństwa Narodowego prowadzi inwigilację użytkowników z całego świata i to na naprawdę ogromną skalę. Z okazji rocznicy wielkie internetowe firmy i organizacje postanowiły połączyć siły i sprzeciwić się temu procederowi. Jak? „Resetując Internet”.

„NSA wykorzystuje słabe ogniwa w zabezpieczeniach sieci, aby szpiegować cały świat, przemieniając Internet, który kochamy w coś, co nigdy nie miało powstać: panoptikon” – czytamy na oficjalnej stronie projektu Reset The Net. – „Nie możemy powstrzymać ataków ukierunkowanych, ale możemy powstrzymać masową inwigilację, budując mur bezpieczeństwa w Internecie”. W kampanii udział bierze wielu gigantów internetowych (i nie tylko) – Reddit, Imgur, Greenpeace, Amnesty International, Google, Mozilla i Open Source Initiative to tylko niektóre z nich.

Reset The Net firmy

Dziś na oficjalnej stronie akcji Reset The Net pojawiły się wskazówki i linki do oprogramowania, wobec którego agencja NSA pozostaje bezsilna. W przypadku komputerów z systemem Windows jest to na przykład komunikator Pidgin i sieć Tor, a dla urządzeń mobilnych – aplikacje ChatSecure, TextSecure oraz RedPhone. Wspomniane odnośniki do programów (Privacy Pack) oraz szczegółowe informacje znajdziecie klikając na obrazek poniżej.

Reset The Net Privacy Pack
Kliknij, aby przejść

Czy akcja Reset The Net rozwiąże wszystkie problemy? Oczywiście, że nie. Bez wątpienia jednak skorzystanie z propozycji prezentowanych przez koalicjantów nie będzie złym wyborem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w ciągu ostatniego roku świadomość użytkowników sieci znacznie się zwiększyła. I bardzo dobrze.

Źródło: DigitalTrends, ResetTheNet, inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Google? Przecież to tacy przodownicy inwigilacji, że to właśnie od nich NSA się uczyło szacunku dla prywatności.
  • avatar
   limera1n
   6
   śmiechłem. propaganda pełną gębą. Teraz wielce przeciwni a jak NSA zapukało z prośbą o dane to nikt problemów nie robił...

   Go home Google, you are drunk
   • avatar
    Konto usunięte
    4
    W dzisiejszym świecie kiedy to większość ludzi zamieszcza zdjęcia co jedzą na śniadanie i co pięć minut strzelają "selfie" i mówią gdzie są, to akcja trochę traci sens. Bo tacy ludzie tracą swoją prywatność, sami z siebie.
    Zastanawia mnie jednak fakt. Używam Gmaila, dlaczego tu mówią abym korzystał z Thunderbirda, że niby email wtedy można zaszyfrować. A może Google mógłby wprowadzić szyfrowanie do Gmaila bezpośrednio?
    A rozmawiając o Google. To sorry ale niech najpierw przestaną sami gromadzić prywatne dane o swoich użytkownikach, tak, mowa tu np. reklamach kierunkowych i "a może ten filmik Ci się spodoba" itd. .
    Prawda jest taka, że na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, podsłuchiwani itd., jak nie przez własny kraj, to obcy, czy firmy od banków zaczynając.
    Chcesz być "niewidzialny", dobrze można zastosować się do tych zaleceń bo akcja może i dobra. Ale lepsze jest wyciągnięcie kabla z gniazdka, spalenie wszystkich dokumentów, zbudowanie szałasu w puszczy i tam zamieszkanie (sarkazm).
    • avatar
     carbo888
     2
     jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę, jakbym miał firmę która świadczy usługi w sieci też bym się burzył, że oni z moich serwerów ciągną za darmo dane na temat moich użytkowników, co nie oznacza, że mi zależy na tym abym tylko ja i klient miał wgląd do tych danych, oczywiście nie duża kwota (np. w przypadku Googla) za wszystkie dane jednego użytkownika - 100k$ myślę, że to jest dość sprawiedliwy układ

     to jedna strona modelu, druga wygląda moim zdaniem tak,

     naprawienie wizerunku "gigantów" poprzez ukazanie, że "my chronimy ciebie twoje dane, zależy nam", społeczeństwo w to uwierzy i w tym momencie NSA może bezszelestnie przeczesywać internet, jak nawet pojawią się sygnały, że NSA ma układy z np. Google to Google może się zakryć właśnie tą akcją "Reset The Net" "jesteśmy po twojej stronie, kablem."
     • avatar
      yendrek
      1
      Srutu pierdu, jak dla mnie obecność Googli w tym przedsięwzięciu stawia pod wielkim znakiem zapytania jego wiarygodność. Nie dlatego, że nie mam zaufania np do Mozilli, tylko dlatego że swoje łapy macza tam Google.
      • avatar
       Kropeczka
       1
       Prywatność ?
       A ilu z was ma tv smart sterowany gestami ?

       Wyjaśniam: telewizor z dostępem do netu, kamera i mikrofonem.

       I to macie w salonie, a transmisja idzie Bóg wie gdzie ....
       I Bóg wie kto to ogląda i kiedy wykorzysta przeciw wam....
       • avatar
        Fenio
        0
        Ile z tych film nie tyle współpracują z NSA co są częścią NSA ? Większość czy wszystkie ? Maszyna od inwigilacji składa się z NSA oraz film które dla NSA robią "czarną robotę" a teraz propaganda próbuje wmówić ciemnotę że niby pomiędzy tymi dwoma tworami nie było współpracy. Tylko czekać na kolejne bzdury propagandowe ukazujące takiego googla jako przeciwnika i ofiarę NSA to będzie komedia na całego.

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login