Gry

Pierwsze szczegóły Resident Evil: Revelations 2

przeczytasz w 1 min.

Dwie bohaterki zamknięte w opuszczonym zakładzie pełnym dziwnych stworzeń. A to wszystko w Full HD i 60 klatkach na sekundę.

Resident Evil: Revelations 2 mgła

Przed tygodniem zapowiedziana została najnowsza odsłona serii Resident Evil – Revelations 2. Wówczas otrzymaliśmy jedynie informację o tytule oraz 2-minutowy teaser, który zupełnie niczego nie rozjaśniał. Teraz wreszcie poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat tej produkcji.

W grze Resident Evil: Revelations 2 wcielimy się w Claire Redfield, która od ostatniego epizodu wyrosła na prawdziwą weterankę oraz Moirę Burton – córkę legendarnego Barry’ego. 

Dwie bohaterki oznaczają, że kampanię będzie można przejść zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji. Podczas zabawy single player tylko śmierć Claire spowoduje jednak pojawienie się ekranu Game Over. 

Postać Claire skoncentrowana jest przede wszystkim na walce. Zadaniem Moiry będzie natomiast podawanie ziół leczniczych, jak również oświetlanie terenu latarką i ogólne zapewnianie wsparcia. 

Resident Evil: Revelations 2 bohaterki

Opowiedziane w Revelations 2 wydarzenia umieszczone są pomiędzy piątą a szóstą częścią serii. Sama historia rozpocznie się natomiast w chwili, gdy uprowadzone Claire i Moira przebudzą się na terenie opuszczonego zakładu.

Sama rozgrywka będzie odpowiadać gatunkowi survival horror (podobnie jak miało to miejsce w pierwszej części Revelations), co oznacza swego rodzaju powrót do korzeni. 

Resident Evil: Revelations 2 krew

Poza zachowaniem najlepszych cech jedynki, producenci zapowiadają także sporo nowości, które nawet w niektórych przypadkach mogą zaskoczyć. Na razie jednak jest za wcześnie na ujawnienie tych szczegółów.

Z kwestii technicznych zapowiedziano, że gra Resident Evil: Revelations 2 będzie działać w rozdzielczości 1080p przy szybkości 60 klatek na sekundę – dotyczy to zarówno komputerów osobistych, jak i konsol najnowszej generacji.

Resident Evil: Revelations 2 latarka

Na koniec – najważniejsze. Gra Resident Evil: Revelations 2 ukazać ma się na rynku na początku przyszłego roku w wersjach na komputery osobiste, jak również konsole PlayStation 4 i 3 oraz Xbox One i 360.

Źródło: Push Start

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  no czekam, za rowno na to jak i odwierzoną wersje RE1 ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   3
   To już bardziej Silent Hill niż Resident Evil ale to dobrze :)
   • avatar
    prime27pl
    1
    Siostra Fetch :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Fajnie oby jak najwięcej zombiaków:)